AKP'ye Tepki 'Allah Aşkına'

4551 izlenme 05 Mayıs 2020
Reklamlar
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tarihinin öne çekilmesine tepki gösterdi.

‘SALGIN KADAR TEHLİKELİ’
Davutoğlu, "2 Ay içerisinde 3 farklı sınav tarihi ilan edilir mi? Gençlere bir söz verecekseniz, o sözü tutacaksınız. Gençlerin; sisteme, devlete, kurumlara duyduğu bu güvensizlik emin olun koronavirüs salgını kadar tehlikelidir." ifadelerini kullandı. "Öğlen YKS’ye 82 gün varken, akşam 54 gün kaldı" şeklinde ironik bir eleştiri yapan Davutoğlu şöyle konuştu:

‘GÜVEN DUYGUSU ZEDELENDİ’
"Gençlerimiz, okullardan, kurumlardan, sistemlerden özgürlük alanları ve güven duygusu ihtiyaçlarına cevap beklemektedir. Ancak son dönemde YÖK ve hükümetin aldığı kararlar, bu iki temel ihtiyacı zedeler niteliktedir. Korona salgını öncesinde YKS sınavının 20-21 Haziran’da yapılacağı açıklandı.

‘ALLAH AŞKINA İKİ AYDA ÜÇ FARKLI TAKVİM AÇIKLANIR MI’
“26 Mart’ta YÖK Başkanı çıktı ve sınavın 25-25 Temmuz’a alındığını söyledi. Gençler de kendilerini psikolojik olarak bu tarihe hazırladı. Ancak bugün de Sayın Cumhurbaşkanı, 27-28 Haziran’da yapılacağın ilan ettiler. Allah aşkına gençlerin en önemli sınavı, hayata atılacakları ve yıllarca birikim yaptıkları sınav için, iki ay içerisinde üç farklı tarih açıklanır mı? Bu gençlere yapılan bir zulümdür."

Kaynak: Twitter/ Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çizgi Aşıldı 'Tele Şov' Gölcük'te TEHLİKELİ GERGİNLİK!.. Cübbeli İşi İlerletti 'Bir Mızrak Boyu Olsun' Skandal: 'Vur Patlasın, Çal Oynasın'