AKP'ye Tepki 'Allah Aşkına'

4527 izlenme05 Mayıs 2020
Reklamlar
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tarihinin öne çekilmesine tepki gösterdi.

‘SALGIN KADAR TEHLİKELİ’
Davutoğlu, "2 Ay içerisinde 3 farklı sınav tarihi ilan edilir mi? Gençlere bir söz verecekseniz, o sözü tutacaksınız. Gençlerin; sisteme, devlete, kurumlara duyduğu bu güvensizlik emin olun koronavirüs salgını kadar tehlikelidir." ifadelerini kullandı. "Öğlen YKS’ye 82 gün varken, akşam 54 gün kaldı" şeklinde ironik bir eleştiri yapan Davutoğlu şöyle konuştu:

‘GÜVEN DUYGUSU ZEDELENDİ’
"Gençlerimiz, okullardan, kurumlardan, sistemlerden özgürlük alanları ve güven duygusu ihtiyaçlarına cevap beklemektedir. Ancak son dönemde YÖK ve hükümetin aldığı kararlar, bu iki temel ihtiyacı zedeler niteliktedir. Korona salgını öncesinde YKS sınavının 20-21 Haziran’da yapılacağı açıklandı.

‘ALLAH AŞKINA İKİ AYDA ÜÇ FARKLI TAKVİM AÇIKLANIR MI’
“26 Mart’ta YÖK Başkanı çıktı ve sınavın 25-25 Temmuz’a alındığını söyledi. Gençler de kendilerini psikolojik olarak bu tarihe hazırladı. Ancak bugün de Sayın Cumhurbaşkanı, 27-28 Haziran’da yapılacağın ilan ettiler. Allah aşkına gençlerin en önemli sınavı, hayata atılacakları ve yıllarca birikim yaptıkları sınav için, iki ay içerisinde üç farklı tarih açıklanır mı? Bu gençlere yapılan bir zulümdür."

Kaynak: Twitter/ Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakanlıktan Çağrı: 'Bu Videoyu Paylaşın' İsmailağa'da Hava Bozuk: 'Medrese, Arapça, Şeriat' 'Geçim Sıkıntısı Çekiyorum' dedi... 'Tavsiye İlginç' Tarihi İtiraf 'Akşener Kazanmıştı, İptal Ettirdik'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Hafta Geçti 'Çıt Yok'