Aksakal Konuştu 'Akıllar Karıştı'

1127 izlenme 03 Mayıs 2023
Reklamlar
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hizbullah davası kapsamında cezası ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Mehmet Emin Alpsoy'un cezasını kaldırması konusunu değerlendirdi.

‘ERDOĞAN ÖCALAN İÇİN DE AF YETKİSİNİ KULLANABİLİR’
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal "Bu kişi HÜDA Par'lı diye ölsün diyemez Cumhurbaşkanı, PKK'lı diye ölsün diyemez." diyen Aksakal, "Bu bir anayasal yetki. Bunu, Cumhurbaşkanı istediği kişiye kullanır. Yarın, Abdullah Öcalan için de kullanabilir mi? Kullanır vallaha" diye konuştu.

‘ANAYASAL YETKİ BU’
Aksakal, af kararına yönelik "Bu yetkiyi Kılıçdaroğlu da geldiğinde kullanılabilir, Kenan Evren de kullanmıştır geçmişte. Ahmet Necdet Sezer de kullanmıştır. Bu kişi HÜDA Par'lı diye ölsün diyemez Cumhurbaşkanı, PKK'lı diye ölsün diyemez. Ergenekon davasında da aynı şekilde mesela yargılananları yine Erdoğan affetti, yaşlılığından veya sürekli hastalığından dolayı. Bunların bence siyasete malzeme yapılması doğru değil. Bu bir anayasal yetki. Bunu, Cumhurbaşkanı istediği kişiye kullanır. Yarın, Abdullah Öcalan için de kullanabilir mi? Kullanır vallaha" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'İLK AŞI' Amasra Durum Ağır 'Can Kaybı Artıyor' 'Amerika'da Acil Durum: 'Ne Olacak' İş Değişti: 'CUMHURBAŞKANLIĞINA AYRI, AKP'YE AYRI!..