İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Balıkesir'in Savaştepe ve İvrindi ilçelerinde seçmenle bir araya geldi. Partisinin Balıkesir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen belediye başkan adayları tanıtım toplantısına katılmak için dün Balıkesir’e gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün ilk olarak Savaştepe ilçesine gitti.

‘MİLLETE TERÖRİST DİYORLAR, BUNU YAPMAYA KİMSENİN HAKKI YOK’

Meral Akşener burada, "Şunu söylemek isterim; Gittiğiniz yol yol değil. Dün Balıkesir´de bir şehit babası ağlayarak, `Ben 75 yaşındayım, bir şehit babasıyım´ diyen bir ağabeyim, bana ağlayarak dedi ki; `Benim oğlum şehit, şehit. Ben Millet İttifakı'na yani İsmail Ok´un adaylığına oy vereceğim, terörist diyorlar bana. Ben terörist değilim. Aynını misliyle iade ediyorum´ dedi. Bunu yapmaya kimsenin hakkı yok" şeklinde konuştu.

AKŞENER’E YOĞUN İLGİ

İlçe girişinde partililer tarafından konvoylarla karşılanan Akşener, İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok ve İYİ Parti Savaştepe Belediye Başkan adayı Osman Özgür Alaca ile birlikte esnafı ziyaret etti.

 Savaştepeliler tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Akşener, vatandaşların dertlerini dinledi. Akşener, daha sonra İvrindi ilçesine geçti. Burada da bir konuşma yapan Meral Akşener, Bahçeli ve Erdoğan’ın ‘zillet illet terörist’ laflarına tepkisini şu sözlerle dile getirdi;


‘TENCERE KAYNAMIYOR, ONLARA GÖRE HERKES TERÖRİST OLDU’

“Kadınlarımız tencerelerini kaynatamıyorlar, onu konuşacağız. Bu belediye başkanları seçildikleri günden itibaren bu konuda neler yapacaklar, onu konuşacağız. Hayvancılık öldü bitti. Bir de diyorlar ki; Avrupa birincisiymişiz hayvancılıkta. Hadi oradan. Balıkesir, ilçeleriyle birlikte Türkiye´yi doyuran bir şehirdi. Sütünüzü doğru fiyata satabiliyor musunuz? Mazotunuzu alabiliyor musunuz? Peki hayvanınızın etini doğru dürüst değerlendirip, satabiliyor musunuz? Öyle olunca şimdi ne oldu? Çiftçi terörist oldu. Hayvan yetiştiricisi terörist oldu, sebze yetiştiricisi terörist oldu”.

‘MİLLETE BUNU YAPMAYA KİMSENİN HAKKI YOK’

“ Ama ben buradan şunu söylemek isterim; Gittiğiniz yol yol değil. Dün Balıkesir´de bir şehit babası ağlayarak, `Ben 75 yaşındayım, bir şehit babasıyım´ diyen bir ağabeyim, bana ağlayarak dedi ki; `Benim oğlum şehit, şehit. Ben Millet İttifakı’na yani İsmail Ok´un adaylığına oy vereceğim, terörist diyorlar bana. Ben terörist değilim. Aynını misliyle iade ediyorum´ dedi. Bunu yapmaya kimsenin hakkı yok. “

Meral Akşener, İvrindi ilçesindeki temaslarının ardından Bigadiç ilçesine geçti.

Kaynak: DHA/ Sözcü

AKŞENER'E YOĞUN İLGİ!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'EFKAR TEPESİ'Nİ BİLİR MİSİNİZ'