Akşener'ın Açıklaması ANKARA'ya DÜŞTÜ!..

14146 izlenme 10 Mayıs 2019
Reklamlar
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Meral Akşener, YSK'nın İstanbul kararını eleştirdi.

Akşener, "Türkiye’de YSK ile ilgili hukuk ve adaletle ilgili zaten soru işaretleri varken, şimdi millet anladı ki YSK’da bulunan hakimlerimiz cübbelerine düğme diktirmiş." ifadelerini kullandı. Seçim yenilenmesi kararının ardından İBB'ye kayyum olarak atanan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın aslında bu süreçten sorumlu tutulup cezalandırılması gerektiğini söyleyen Akşener, şöyle devam etti:

‘SORUŞTURMA KONU OLACAK VALİYİ BAŞKAN OLARAK ATIYORLAR’

"Valilikler ve Kaymakamlıklar ilçe ve il seçim kurullarına veriyor bu listeleri. Yani iktidarın memurları. Şimdi siz İstanbul Valisi’ni İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak koyuyorsunuz. Peki aynı Vali, sandık kurulu başkanlarını onlar atıyor. Şimdi eğer bir ceza verilecekse bu arkadaşlara verilmesi lazım. Çünkü işlerini yanlış yapmışlar." şeklinde konuştu. Akşener'in konuşmasından satır başları:

‘İSTANBUL VALİSİ SEÇİMDEN BAŞ SORUMLU’

“Valilikler ve Kaymakamlıklar ilçe ve il seçim kurullarına veriyor bu listeleri. Yani iktidarın memurları. Şimdi siz İstanbul Valisi’ni İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak koyuyorsunuz. Peki aynı Vali, sandık kurulu başkanlarını onlar atıyor. Şimdi eğer bir ceza verilecekse bu arkadaşlara verilmesi lazım. Çünkü işlerini yanlış yapmışlar. O fatura onlara çıkmıyor.”

‘ŞAİBE VAR DENİLEN SEÇİMDEN SORUMLU VALİ ÖDÜLLENDİRİLİYOR’

“ Bir de Vali Bey onure edilip kayyum oluyor. Kendi teşkilatları ve bakanları çalışmamış, onlara da bir fatura çıkmıyor. Sonuçta fatura bu milletin oylarına çıkıyor. Bu, milli iradenin gaspıdır. YSK kendi kendini yok hükmüne getirdi. Biz kime güveneceğiz? Cübbesinin düğmesi dikilmiş yargıca mı güveneceğiz?" diyerek tepkisini gösterdi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İp Koptu: 'ZIRHLI KULE GELİYOR' Sonunda ALAYI İSTİFA!.. Günlerdir Bakanlık Uyarıyor: 'DİNLEMEDİLER' 'MARŞAL VE TRUMAN YARDIMLARI NEDİR'