İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yurt gezileri kapsamında bugün Çorum’da esnaf ziyaretinde bulundu. Çorum Merkez esnafını ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Akşener, Karadeniz’de doğalgaz rezervi bulunmasıyla ilgili “Türkiye’ye getireceği faydalardan elbette çok memnun oluruz. Hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi.

ESNAFA ZİYARET
İlk olarak Çorum'un Sungurlu ilçesini ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i parti teşkilatı çiçeklerle karşıladı. Akşener, bir gazetecinin ‘Karadeniz Bölgesinde doğalgaz rezervi bulundu buna dair bir değerlendirmede bulunur musunuz?’ sorusuna;

‘ÜLKEMİZE FAYDA SAĞLAYAN HER İŞTEN MEMNUN OLURUZ’

* Hayırlı olsun. Türkiye'ye dair her faydalı iş, faydalı atılan adım, Türkiye'ye getireceği faydalardan elbette çok memnun oluruz. Partiyi temsilen bütün arkadaşlarımız bu konuyu kutladılar. Hayırlı uğurlu olsun inşallah.” diyerek yanıt verdi. Akşener, ziyaretleriyle ilgili izlenimlerinin sorulması üzerine ise şöyle konuştu:

‘İKTİDAR ÇÖZMEZSE BİZ GELİR, ÇÖZERİZ’
* Ben bu salgından evvel esnafları gezmeye başladım. Orada EYT'lilere yaptığımız gibi sektörler üzerinden sorunları yerinde dinleyip onları kamuoyuna mal etmek. İktidarın dikkatini çekip eksikleri gidermesini sağlamak. Bunun sonucu olarak seçmen kazanır. Çiftçiyi konuşursunuz çiftçinin sorununu iktidar çözer elbette çözmezse biz geliriz ve çözeriz. Biz çok farklı bir muhalefet anlayışı içerisindeyiz, propaganda yapmıyorum, oy istemiyorum sadece öneriniz, derdiniz eksiğiniz nedir diyorum.”

‘ELEKTRİK, KİRA, SİGORTA, ESNAF ŞİKAYETÇİ, ÇÖZÜM BULUNMALI’
* Bugüne kadar 65-66 ilçeyi bitirmiş olacağım ben. Pandemide esnafımız neden etkilendi onları da öğrenerek geziyoruz. Gördüğüm şey şu, elektrik fiyatlarından şikayet var, kiraların stopajından şikayet var, müşterinin alım gücünün düşmesinden şikayet var. Çalıştırdıkları elemanlara 1160 lira sigorta parası ödüyorlar, onunla ilgili hükümetin el atması gerektiğini söylüyorlar.”

İstanbul Sözleşmesi hakkındaki görüşlerinin sorulması üzerine Meral Akşener şu ifadeleri kullandı:

‘FATURAYI SÖZLEŞMEYE KESMENİN ALEMİ YOK, EŞİTSİZLİK GİDERİLMELİ’
* İstanbul Sözleşmesi konusunda çok netim. İstanbul Sözleşmesindeki ortak nokta kadının şiddet, geri kalmışlığı, kazançta, ekonomide, istihdamda eşitliğinin sağlanması, güçlenmesinin sağlanması. Dolayısıyla şiddet gören, dayak yiyen ekonomiden dışlanan kadınlar ve üniversite mezunu işsizlerin oranına baktığınız zaman kız çocukları daha yüksek. Bütün buradaki eşitsizliği gideren bir anlaşma. Uygulamak için kendi kanunlarınızı çıkarmak zorundasınız. Kendi kanunlarınızı da kendi ülkenizdeki sisteme göre çıkarıyorsunuz. Şimdi bütün her türlü faturayı İstanbul Sözleşmesine çıkarıyorlar.”

Kaynak: İYİ Parti Basın/ Sözcü

Akşener Net 'Ya Çöz Ya Gelir Çözeriz'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Musul 'Bilmediklerimiz'