Anasayfa
17 Ocak 2019 ( 2434 izlenme )

Albayrak'tan 'PAZAR-MARKET' Açıklaması!..

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Adım Adım Ekonomi toplantısında konuştu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Antalya'da yaptığı açıklamada enflasyonla mücadele konusuna değindi.

2019'u enflasyonda koyulan hedeflerin daha da altında kapatmak için çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Albayrak, "Pazar ve market fiyatları birbirini tutmuyor. Takip ediyoruz, iyileşme görmek istiyoruz. Marketlerde hala istediğimiz fiyatlar yok onlarla konuşacağız. " açıklamasında bulundu.

“PAZAR VE MARKET FİYATLARI BİRBİRİNİ TUTMUYOR”

ÖTV ve KDV indirimlerinin devam ettiğini hatırlatan Albayrak, “Piyasaları izliyoruz, enflasyonla mücadele programını devam ettireceğiz. Enflasyonla mücadele programına az katılım gösteren sektörleri de gözlemliyoruz. Pazar ve market fiyatları birbirini tutmuyor. Takip ediyoruz, iyileşme görmek istiyoruz. Gıda sektörünü daha fazla sorumluluk almaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ENFLASYONLA MÜCADELE SÜRECEK

Bütçede hedefleri tutturduklarını söyleyen Albayrak, enflasyonla mücadelede de daha iyi seviyeleri yakaladıklarını belirtti. Ekonomik sıçrama için yoğun bir süreci başlattıklarını söyleyen Bakan Albayrak, “Enflasyonla mücadele için adımlar atmaya devam edeceğiz. Hal yayası ile ilgili kaygıları yok ettik. Çalışmalarımızda bunları dikkate alacağız” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

En borçlu Belediye İŞİN KOLAYINI BULDU!.. Belediye Kasasından Vakfa: '2.1 MİLYON' Bodoslama Daldı 'ÇAKILDI' dümen suyu değişti... ALAYI TAM GAZ!..