Anasayfa
17 Ocak 2022 ( 11194 izlenme )

Aldı Eşini Çıktı Pazara 'İş Değişti'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır 'milletin geçim derdi' çalışması yaptı. İki çocuklu asgari ücretli ailenin giderlerini hesaplayan Dikbayır daha sonra gıda alışverişi yaptı. Vekilin cebinde cebinde 183 TL kaldı.

BAZI GIDA ÜRÜNLERİNİ ALAMADI
Faturaları ödedikten sonra elinde asgari ücretten 1400 TL kalan Ümit Dikbayır, bu parayla markete gitti ve bir ailenin temel gıda ve temizlik malzemelerini aldı. Dikbayır ailesi, alışveriş listesindeki ürünlerin fiyatları yüksek gelmesiyle bazı ürünleri kasada bırakmak zorunda kaldı. Buna rağmen alışveriş tutarı 1217 TL oldu.

İNSAN UTANIYOR
Alışverişin ardından asgari ücretlinin elinde bir ay boyunca harcayabileceği 183 TL kaldı. Ümit Dikbayır, “4 kişilik asgari ücretli bir aileyi canlandırdık ve ben kasada bu ürünleri bırakırken utandım. Milleti bu hale düşürenler utansın” dedi. 4 bin 253 TL maaşı olan bir asgari ücretli ailenin giderleri şöyle oldu:

Kira: 1.261 TL
Apartman aidatı: 100 TL
Elektrik faturası: 232 TL
Su faturası: 135 TL
İnternet faturası: 100 TL
Doğalgaz: 350 TL
Telefon faturaları: 140 TL
Liseye giden çocuğun harçlığı: 200 TL (haftalık 50 TL)
Ulaşım: 200 TL (Halk otobüsü)
Ekmek (Halk ekmek): 135 TL
TOPLAM: 2.853 TL

FATURALAR ÖDENDİĞİNDE PARA YETMİYOR
Dikbayır, “Biz aylık olarak alışveriş yaptık. Haftalık 304 TL'ye geliyor'' dedi. Dikbayır’ın 1217 TL'lik alışveriş listesinde hiç kırmızı et yer almazken, yalnızca 1 adet bütün piliç var. Listede sıvı yağ, şeker, un, tuz, yumurta, beyaz peynir, zeytin, makarna, margarin, kuru fasulye, kırmızı mercimek, salça, süt, çocuk bezi, çocuk maması, yoğurt, çay, tavuk, bulgur, pirinç, soğan, patates, havuç, limon, kabak, tuvalet kağıdı, peçete, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu ve deterjanı, şampuan, diş macunu, sabun, kırmızı biber, karabiber, kabartma tozu, patlıcan, domates, Türk kahvesi ve kaşar peyniri yer alıyor.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özdil Taşı Koydu 'Öyle Değil İşte Böyle' Bahçeli Yılmaz 'Uyarıyorum' dedi.. 'Aykaç İstifa' İş Yine Değişti..'30'a 65' Erdoğan Kalemi Kırdı 'Kılıçdaroğlu Dava'