Aldı Sazı Eline 'Küçük Tepki Büyük'

8611 izlenme
Reklamlar
Habertürk'de yayınlanan Hülya Hökenek'in sunuculuğunu yaptığı "Enine Boyuna" programına konuk olan Cem Küçük, ekonomide yaşanan krizle ilgili değerlendirme yaptı. Küçük, programda yaptığı değerlendirmede Avrupa ülkelerinin ekonomisiyle Türkiye'yi kıyasladı.

‘EURO ÜZERİNDEN MUKAYESE TEPKİ ÇEKTİ’
Türkiye'de ekmeğn Avrupa'ya kıyasla ucuz olduğunu anlatmak isterken yaptığı hesaplama ile tepki çeken Cem Küçük, sosyal medyada gündem oldu. Euro ile maaş alınan Avrupa ile lira ile maaş alınan Türkiye'yi aynı para birimi üzerinden kıyaslayan Küçük'e tepki yağdı.

‘AVRUPA’DA EKMEK 30 LİRA BİZDE UCUZ’

Cem Küçük, yaptığı kıyaslamada "Avrupa'da 1 ekmek ortalama 2 Euro. Biz 30 liraya ekmek mi satıyoruz Türkiye'de? Dünyanın hangi ülkesi doğalgaz, elektriğin yüzde 74'ünü karşılıyor. Bizde doğalgaz, elektrik... ama Avrupa'ya göre ucuz ” dedi. Almanya'da da ekonomik sıkıntıların olduğunu öne süren Küçük, değerlendirmesinde şunları söyledi:

‘BİZDE AVRUPA’YA GÖRE DAHA UCUZ’
"Avrupa'da 1 ekmek ortalama 2 Euro. Biz 30 liraya ekmek mi satıyoruz Türkiye'de? Ben yazın ordaydım. Git gör insanların sıkıntısını, durumunu. Evsiz sayısına bir bak. Tabi ki büyük ekonomi. Tabi ki devasa, parası değerli, alım gücü kuvvetli ama... Dünyanın hangi ülkesi doğalgaz, elektriğin yüzde 74'ünü karşılıyor. Bizde doğalgaz, elektrik... ama Avrupa'ya göre ucuz."

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Düğüm Çözülüyor 'İş Vatandaşa Yıkılacak' Cübbeli İşi İlerletti 'Bir Mızrak Boyu Olsun' Çiçek 'Cirit Atıyorlar' demişti. 'Doğruymuş Meğer' Afgan Video 'Apar Topar Sildiler'