Anasayfa
13 Ocak 2020 ( 568 izlenme )

Ali Tezel'i aldılar: 'Niye Yazdın'

Sabah 07:00'de evine gelen 5 polis tarafından İstanbul Vatan Emniyet’e götürülen Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel, RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası programına yaşadıklarını anlattı.

Tezel “Sosyal güvenlik açığını eleştirdiğim köşe yazılarını talimatla yazıp yazmadığımı, sosyal medyada yazmış olduklarımı, telefon görüşmelerimi sordular” dedi. Serbest kalmasının ardından Akşam Postası canlı yayınına bağlanan Ali Tezel şöyle konuştu:

‘NİYE YAZDIN NİYE GÖRÜŞTÜN’

"Sabahın erken saatlerinde Terörle Mücadele ekipleri tarafından gözaltına alındım. FETÖ’cü olduğum iddiasıyla soruşturma başlatıldığını söylediler ve ifademi aldılar. Demir parmaklıklar arkasında bir saat kadar bekledim. Özgürlüğün ne kadar değerli olduğunu anladım. Yazmış olduğum köşe yazılarını, sosyal medyada yazmış olduklarımı ya da şu tarihte neden onunla görüştün gibi soruları sordular. Sosyal güvenlik açığını eleştiren yazılarım da vardı bunların içerisinde.”

‘YILLARDIR BUNLARI YAZIYORUM’

“ Bunlar benim görüşlerim. Yıllardır eleştirilerimi köşe yazısı olarak yazıyorum her tür medya mecrasında da dolaşıyor bunlar. Şu tarihte neden şununla görüştün diye soruyorlar. Ben yıllardır emeklilik konularında binlerce insanın eşine dostuna akrabasına yardım ettim. Bunu anlattım. İşim bu benim dedim. “

‘İŞ SULANDIRILIYOR’

“Öğlen saatlerinde gözaltı süremin dolduğunu ve serbest bırakılacağımı söylediler. FETÖ’cülüğü bana yakıştıranlara “ayıp ettiniz” diyorum. FETÖ’nün bana yakışma şansı yok. Gerçek FETÖ’cüler dışarıda dolaşıyor, ilgisi olmayanlara ise böyle haberler, yargılamalar yapılmasından dolayı FETÖ’cülüğün iyice sulandırıldığını düşünüyorum."

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÜNLÜ FİRMA İFLASTA!.. A Haber: 'Kanalda Define, Erdoğan Biliyor' Rusya: 'SURİYE ORDUSUNU DESTEKLİYORUZ' 'ERDOĞAN'A BAŞDÖNDÜRÜCÜ MESAJ'