Allah Allah... 'KIRILAN FAY DEĞİL, AR DAMARI'

2402 izlenme 31 Ocak 2020
Reklamlar
Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Binaların yıkılmasının asıl sebebi ahlak hırsızlığıdır, demokrasiden çalmaktır, hukuk kapkaççılığıdır" sözlerini tekrar gündeme getirdi.

ERDOĞAN ‘ DEPREMDE CAN KAYBI AHLAK HIRSIZLIĞIDIR, SİYASET YANKESİCİLİĞİDİR’ DEMİŞTİ

Karaduman, "Şimdi burada bahsettiğim bu sözler, 2003 Bingöl Depremi sonrası partisinin grup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı, dönemin başbakanı sayın Erdoğan'ın sözleridir" dedi. İşte Abdulkadir Karaduman'ın yaptığı konuşma:

‘BİNALAR AHLAK HIRSIZLIĞI VE SİYASET YANKESİCİLİĞİNDEN YIKILIYOR’

"Binaların yıkılmasının asıl sebebi ahlak hırsızlığıdır, demokrasiden çalmaktır, hukuk kapkaççılığıdır, siyaset yankesiciliğidir ve kamu yönetimi kalpazanlığıdır" "Depremde insanlarımızın ölmesi sadece malzemeden çalma hırsızlığı elbette ki değildir; aynı zamanda bir insanlık hırsızlığıdır. Elbette bütün bu olanlar 'kader' diye geçiştirilemez" "1999 Gölcük depremi, 2003 Bingöl depremi, 2011 Van depremi... Bütün bu afetlerin hepsi ülke olarak üzüldüğümüz ancak siyaset eliyle hiçbir önlem alınmayan sadece birer istatistik olarak tarihe geçmiştir.”

‘DEPREM FAY KIRILMASI DEĞİL, KIRILAN AR DAMARIDIR’

“ Dolayısıyla bu konuşmamda sadece ama sadece şu hususları ifade etmek istiyorum; yer altında fay kırıklıklarından bağışlayın söylemek zorundayım, kırılan ar damarlarıdır." "Türkiye, yıllarca har vurup harman savurma mantığıyla yönetildiği için bu sonuçları hep birlikte yaşıyoruz. Deprem konusunda ne yazık ki yıllardır hiçbir önlem alınmamıştır. Yıllardır hiçbir çözüm üretilmemiştir. Sadece vaat üretilmiştir. Sonuç sadece inşaat malzemesi çalmaya indirgenemez. Depremlerde ortaya çıkan felaketin asıl sebebi kamudaki yolsuzluklardır ve yönetim sorunudur."

‘BU SÖZLER ERDOĞAN’A AİT, ÇÖZÜM ÜRETMEDİLER’

Karaduman konuşmasını, "Şimdi burada bahsettiğim bu sözler, 2003 Bingöl Depremi sonrası partisinin grup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı be dönemin Başbakanı sayın Erdoğan'ın sözleridir. Biz de bugün bu sözlerin altına imzamızı attığımızı ifade etmek istiyoruz" sözleriyle bitirdi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Davutoğlu' Gece Yarısı Paylaşım Bahçeli' Şanlıurfa'nın TAM KARŞISINA ASKERİ ÜS!.. Durum kritik: 'Test Pozitif' ÂKP İpi Çekti 'Sancak İhraç'