Alparslan Var Osman Gazi Var Erdoğan Var 'Atatürk Yok'

4909 izlenme 26 Ağustos 2020
Reklamlar
Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü dolayısıyla ‘kızıl elma’ marşı ve marşın yer aldığı klip hazırlandı. Klipte Atatürk'ün yer almaması tepki çekti.

ALPARSLAN VAR OSMAN GAZİ VAR ERDOĞAN VAR  AMA ATATÜRK YOK

Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü dolayısıyla ‘kızıl elma’ marşı ve marşın yer aldığı klip hazırlandı. Klibi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Twiter’da paylaştı. Klipte, 1071 Malazgirt Zaferi, Osmanlı Devleti’nin kuruluşu, İstanbul’un Fethi, Çanakkale ve Kurtuluş savaşları ve 15 Temmuz darbe girişimi temaları işlendi. Klipte, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Fetih suresinin ilk ayetlerini okuması da yer aldı.Klipte 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın ve Kurtuluş Savaşı kahramanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yer almaması tepki çekti.

MEYDAN: ‘ATATÜRK OLMADAN KIZILELMADAN SÖZ EDİLEMEZ’
Tarihçi Sinan Meydan tepkisini, "Sayın @fahrettinaltun sanırım farkında değilsiniz ancak Türk milletinin en büyük kızılelması özgürlüğü ve bağımsızlığıdır. Türk milletinin özgürlük, bağımsızlık savaşı İstiklal Harbi'dir.Sakarya, Büyük Taaarruz olmadan, Başkomutan Atatürk'ün adını anmadan kızılelmadan söz edilemez!" diye gösterdi.

'ATATÜRK BİR SANİYE BİLE YOK'
Sanatçı Orhan Aydın da, "4 dakikalık hamaset dolu Türk tarihi klibi hazırlatacaksın içinde 1 saniyelik bile M.Kemal olmayacak!Milyonlarca yurttaş için sizinle aynı coğrafya da yaşamak bir zul." ifadelerini kullandı.

’10 YIL ÖNCE SUÇTU ŞİMDİ AKP KLİBİ’

KRT TV Genel Müdürü Gazeteci Adnan Bulut da farklı bir yöne dikkat çekti. 10 yıl önce 'kızılelma' diyenlerin yargılandığını belirten Bulut, "Kızılelma demek suçtu 10 yıl önce bu ülkede. O zamanın iktidarı bizi 'kızılelmacı' diye yargıladı:) Kızılelma Koalisyonu diye lanetleyen başlıklar atıldı. Bayrak asmak yasaktı. Ermenistan kırılmasın diye Azerbaycan bayrakları çöpe atıldı. Hey gidi günler" dedi.

Kaynak: Ajanslar/ KrtTv

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

A'dan Z'ye... 'ÇÖZÜM SÜRECİ NEDİR' Akalın 'Aramızda Her Şey Bitti' Bakanlıktan Çağrı: 'Bu Videoyu Paylaşın' Tepkiler Dinmiyor 'Peş Peşe Tweet'