Anasayfa
05 Mayıs 2020 ( 8963 izlenme )

Altaylı 'İş mi Bu Şimdi'

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona virüs tedbirleri kapsamında kapatılan AVM'lerin 11 Mayıs itibarıyla tekrar açılacağı duyurdu. Erdoğan'ın açıkladığı bu karara HaberTürk yazarı Fatih Altaylı'dan çok sert tepki geldi.

‘BÜYÜK RİSK’
Bugün yayınlanan "AVM'ler için erken değil mi!" başlıklı köşe yazısında alınan kararı eleştiren Altaylı, AVM Yatırıcımları Derneği'nin de alışveriş merkezlerinin bu kadar erken açılmasını istemediklerini belirtti. Kararın büyük risk taşıdığını ve akıl ve bilimle uyuşmadığını savunan Altaylı'nın yazısından öne çıkan kısımlar şöyle:

‘BİLİM KURULU BÖYLE DEMEMİŞTİ’

"Önlemlerin gevşetildiği ve yavaş yavaş 'Evde kalma' moduna geçtiğimizi anladık dün.'Gevşemenin' Bilim Kurulu’nun önerilerine “rağmen” yapıldığı aşikar.Çünkü bilim “AVM’lerin Haziran ortasından önce” açılmaması gerektiğini, liglerin başlamaması gerektiğini, en azından Haziran başına kadar sabretmek gerektiğini söylüyordu.Ancak AVM’ler bu köşede iki hafta önce dile getirildiği gibi “11 Mayıs’ta” açılacak.""İŞ Mİ ŞİMDİ BU! KİM GİDER AVM'YE!"AVM Yatırımcıları Derneği’nin bu kadar erken açılmayı istemediğini biliyorum.

‘ALLAH AŞKINA İŞ Mİ BU ŞİMDİ’

'Sağlık Bakanlığı karar vermeli, açılış prosedürünü Sağlık Bakanlığı hazırlamalı, AVM’lerin ve içindeki dükkanların yükümlülüklerini Sağlık Bakanlığı belirlemeli' diyorlardı. Bana göre de erken olacak bu açılış. Bunca risk ortadayken akıl ve bilim tersini söylerken kim gider AVM’ye. Allah aşkına söyleyin siz gider misiniz? Bir ton masrafla açılacak ve bomboş bekleyecek.İş mi bu!”

‘GÖSTERİŞ UĞRUNA PARA SOKAĞA ATILIYOR, YAZIK’
“Dükkanlar kira ödese ne olur, ödemese ne olur?Temizlik yapılacak, ısıtma soğutma yapılacak, şimdi üzerine bir de dezenfeksiyon yapılacak, hatta muhtemelen bir sürü yeni sistem kurulacak, yok mikropları öldüren klima sistemi, yok ultraviyole korumalar falan gibi işe yarayıp yaramadığı belli olmayan bir sürü yatırım yapılacak. Niye? Boşu boşuna...Çünkü günde 30-40 bin kişinin gittiği AVM’lere gitse gitse birkaç yüz hadi bilemediniz 1-2 bin kişi gidecek. Yazık! Yine sokağa bir sürü para atılacak. Yıllardır böyle gösteriş işleri için sokağa para atmaktan bıkmadık. Şimdi görülen o ki, pek para da yok üstelik! “

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlker Başbuğ'dan tepki: 'NELER OLUYOR' Emekli Korgeneral'den Uyarı: 'ABD DEĞİL SURİYE' CNNTÜRK: 'Sosyal Medya Dolaşan 25 Hastane Haberi Doğru Değil' Tarihi kanıt!.. 'Erdoğan ve İlker Başbuğ neden yan yana geldi'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
120 mağazalık DEV KONKORDATOYA GİDİYOR...