Anasayfa
21 Temmuz 2020 ( 5090 izlenme )

Altaylı Taşı Koydu 'Hakan Duman'

Fatih Altaylı bugünkü yazısında Hürriyet genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan ve Güneş yazarı Rasim Ozan Kütahyalı'yı çok ağır ifadelerle eleştirdi. Altaylı'nın yazısının ilgili kısmı şöyle: 

‘BİR GÜN ÖYLE BİR GÜN BÖYLE, İLKE YOK’
“Ahmet Hakan Coşkun beyefendi. Sizden bir talebim olacak. Ne olur zaman zaman coşmayınız. Coştukça rezilliğinize rezillik ekliyorsunuz. Kendi kendinize gaza gelip, ‘Şuna yapmam, bunu söylemem, buna bakmam, buraya gitmem’ falan gibi saçma sapan sözler veriyorsunuz. Aradan biraz zaman geçip, fırsatını bulduğunuzda yapmam dediğiniz ne varsa yapıyorsunuz. Mesela ‘Cübbeli Ahmet’ten gelecek rating gelmesin, Cübbeli’yi asla programa almam’ diyorsunuz. Ardından dün akşam Cübbeli Ahmet ile program yapıyorsunuz. Almanızda bir mahzur yok elbette. Ama ‘Asla almam’ demeniz mahzurlu bir hareket. Sözde ilkeli bir adammış gibi davranmaya çalışıyorsunuz ama ilkeli olmadığınızı hepimiz biliyoruz.”

‘ÇAKARLI BÜYÜK’
“Üstelik de bir gazetecinin ‘Ben onunla konuşmam’ diye bir şey söylemesinden daha ahmakça bir şey olamaz. Gazetecinin işi gerekirse herkesle konuşmaktır. Ama tabii gazetecinin. Siz kendinizi nereye konumlandırıyorsunuz bilemem. Otomobilinizin tepesindeki çakara bakarak ‘Önemli devlet büyüğü’ olarak konumlandırdığınızı söyleyebilirim.”

‘AYIP AYIP BU MARİFET DEĞİL’
"Geçenlerde bazı gazetelerde kendisine yazı yazdırılan bir adam bir şeyler yazmış. Eşiyle beraber Aydın Doğan’la konuşmuşlar ve Cansu Çamlıbel’in ayağını kaydırıp, Çamlıbel’in yerine Verda Özer’i yazar yaptırmışlar. Bu ayıbı da marifet yapmış gibi, güç gösterisi olarak anlatıyor. Ben o kadar önemli bir adamım ki, medya patronlarına kimi yazar yapacaklarına kadar etki ederim diyor. Tam şecaat arz ederken, sirkatin söylemek durumu. Allah’tan eşi daha aklı başında biri olduğu için “Benim bu konu ile alakam yok. Yalan söylüyor” diyerek bu işten sıyrıldı.”

‘ÇOK BASİT İKİ SINIF ‘ÖYLE OLANLAR VE OLMAYANLAR’
“Neyse yazdıkları önemli değil zaten. Yazıyı okurken şunu düşündüm. Aslında Türk medyasında sağcı, solcu, ilerici, gerici, milliyetçi, bölücü gibi yazar ayrımları yok. Sadece çok daha basit iki gazeteci sınıfı var. Yav.aklar ve yav.ak olmayanlar. Ben o yazıya bakınca bunu gördüm. Bunu yazarı için söylemiyorum. Çünkü o gazeteci sınıfında değil zaten. “

Kaynak: Yeniçağ/ Gunboyu

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Öğretmenlere Uyarı: 'KAYITLARDA DÜŞÜŞ VAR, HAREKETE GEÇİN' PEŞ PEŞE GÖZALTI HABERLERİ GELİYOR... Seslerini duyurdular!.. 'KAZANDILAR' AKP... MHP... YILDIRIM'A TEKLİF YAĞIYOR...