Anasayfa
24 Ağustos 2021 ( 4764 izlenme )

Altaylı Taşı Koydu 'Hangisi'

Habertürk’teki Teke Tek programında Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nu konuk eden Fatih Altaylı, kulislerde geçen dikkat çekici bir iddiayı gündeme getirdi.

ERDOĞAN’IN YERİNE KİM ADAY OLACAK
Türkiye’de siyasetin gündemine her geçen gün yeni gelişmeler ve iddialar oturuyor. Özellikle Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağına dair birçok senaryo ve tahmin gündeme gelirken, gazeteci Fatih Altaylı ise AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında gündem yaratacak bir iddiaya canlı yayında değindi.

AKP’NİN ADAYI ABDULLAH GÜL MÜ
Teke Tek programına Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun konuk eden Altaylı, siyaset kulislerinde geçtiğini belirttiği iddiayı konuğuna sordu. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün AKP'den cumhurbaşkanı adayı olacağına dair iddialar hakkındaki sorusunu cevaplayan Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

‘ARALARINDA GÜVEN YOK’
“Ben bunu zayıf bir ihtimal olarak görüyorum. Sayın Erdoğan ile Sayın Gül'ün arası bu kadar açılmışken Sayın Erdoğan'ın kendi yerine Sayın Gül'ü düşüneceğini zannetmiyorum. Erdoğan'ın Abdullah Gül Bey'e karşı güveni sarsılmış güveni yok...”

‘GÜL BU RİSKİ ALIR MI’

“İkincisi böyle bir teklif olsa Abdullah Bey kabul eder mi? Erdoğan ve partisi kamuoyunda ciddi manada oy kaydederken Abdullah Gül bu riski üstlenir mi? İşte bu noktada da tereddüt içindeyim. Bu bakımdan her iki yönden de riskli ve düşünülmesi gerek bir karar var. "

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Bedava' Dediler... 'PARALI ÇIKTI' Kim Bunlar?..' Öztrak Sonunda Kızdı: ‘EDEPTEN YOKSUN ZAT’ İpini Koparan Tehdit Ediyor. 'BEDELİ OLUR'