Anasayfa
12 Aralık 2018 ( 20023 izlenme )

'ALTI BÜYÜKŞEHİR'DE İYİ PARTİ'

Bugün akşam saatlerinde CHP Genel Merkezi'nde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener görüşmesi sona erdi. Yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından kamera karşısına geçen liderler, ittifaka dair önemli mesajlar verdi.

3 BÜYÜKŞEHİR CHP'DE KALDI

İki partinin ittifak üzerinde uzlaştığı açıklanırken, buna göre CHP'nin İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Manisa, Aydın, Antalya, Adana adayları İYİ Parti tarafından desteklenecek ve İyi Parti bu illerde aday çıkarmayacak. İyi Parti'nin Denizli, Balıkesir, Trabzon, Samsun, Ordu, Erzurum adaylarını da CHP'nin aday çıkarmayarak destekleyeceği belirtildi.

'MANSUR YAVAŞ KARARI ÇIKTI'

Mansur Yavaş’ın CHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı kesinleşti. Edinilen son bilgilere göre İYİ Parti de Ankara’dan aday çıkarmayarak Yavaş’ı destekleyecek.  Görüşme bitiminde düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, "Kendimizi Türkiye'ye adayan genel başkanlarız açıklamasında bulundu.

'TÜRKİYE BAHARI YAKALAYACAK'

"Güzel bir çalışma oldu. Yerel seçimler Türkiye için çok önemli. Güzel şeyler olacak, Kendimizi Türkiye'ye adadık" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, "Arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnsanların bizden beklentileri var. Özel, kişisel angajmanlara girmeden vatandaşlarımızı düşünerek yolumuza devam ettik. Sayın Genel Başkan ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Yerel seçimler bizim için çok önemli. Türkiye baharı yakalayacak. Güzel şeyler olacak demiştik. Güzel şeyler olacak" açıklamasında bulundu.

'ÜLKEMİZE HAYIRLAR UĞURLAR GETİRSİN İNŞALLAH'

İYİ Parti Lideri Meral Akşener de açıklamasında, "İşbirliği ve güçbirliği yapmak üzere İYİ Parti ve CHP heyetleri anlaştılar. Ülkemize hayırlar uğurlar getirsin inşallah. Ülkemizdeki bu umutsuz havanın dağılmasına sebep olur inşallah. Hayırlı bir başlangıcı yaptığımızı düşünüyoruz. Aday olacak olmuş olan bütün arkadaşlarımıza başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BİR SEÇİM DAHA İPTAL EDİLDİ!.. AKP Yerinde Duramıyor: 'REKLAMLAR' BARO'dan açıklama!.. 'BU BİR SİNDİRME OPERASYONU' Neden Türkiye, SURİYE İLE İŞBİRLİĞİ YAPMIYOR?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Huduttan Gelen Haber Ağır!..