Anasayfa
04 Aralık 2018 ( 1497 izlenme )

' ALTI YÜZ KİŞİYE SORUŞTURMA'

Gezi Parkı eylemleri nedeniyle son bir hafta içinde 6 ayrı iddianame kapsamında 120 kişi hakkında dava açıldı. Yaklaşık 600 kişi hakkındaki soruşturmanın ise devam ettiği bildirildi.

ALTI AYRI DAVA AÇILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, Gezi Parkı eylemleriyle ilgili 120 şüpheli için 6 ayrı dava açtı. 63 şüpheli hakkında düzenlenen son iddianamede şüphelilere 'kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama', 'görevi yaptırmamak için direnme' suçlamaları yöneltildi.

600 KİŞİ HAKKINDA GEZİ SORUŞTURMASI

İddianamede suçlama tarihi 2 Haziran 2013 olarak yer alırken, yaklaşık 600 kişi hakkında Gezi soruşturmasının ise devam ettiği kaydedildi. Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre iddianamede, şüphelilerin eylemler sırasında silah veya silah sayılabilecek diğer eşyaları kullanmadıklarına dikkat çekildi.

NELER OLUYOR?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen Gezi Parkı eylemleri soruşturması kapsamında tutuklu işadamı Osman Kavala ile bağlantılı oldukları öne sürülen kişilere 16 Kasım'da operasyon yapılmış, Yiğit Aksakoğlu tutuklanmıştı.

Taksim Dayanışması'ndan avukat Can Atalay, TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanı Tayfun Kahraman ve Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi yöneticilerinden yüksek mimar Mücella Yapıcı da ifadeye çağrılmıştı.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mansur Yavaş duyurdu: 'GÖRKEMLİ KUTLAMA'' 'PARTİ DEĞİL AİLE ŞİRKETİ' dedi...İSTİFA ETTİ!.. Engin Alan 'Mesaj Tamam' Bahçeli'ye Bodoslama 'Deli Saçması'