Anasayfa
13 Mart 2020 ( 2771 izlenme )

'Amerika'da Acil Durum: 'Ne Olacak'

ABD Başkanı Donald Trump, ülkede 41 kişinin ölümüne neden olan Corona virüsü salgınıyla ilgili Beyaz Saray'da basın toplantısı düzenledi. Farklı bir aşamada olunduğunu ve artık bazı kuralların değiştirilmesi gerektiğini söyleyen Trump, 'ulusal acil durum' ilan etti.

‘HERKES TEST YAPTIRSIN
Trump, “Corona virüsüyle mücadele kapsamında yerel ve eyaletler çapında 50 milyar dolara kadar bir fona erişim sağlanacak” dedi. ABD’deki tüm hastanelerden acil durum hazırlık planlarını devreye sokmasını talep eden Trump, virüsten şüphelenen herkesin test yaptırmasını istedi. Bir ay içinde 5 milyon test kitinin hazır hale geleceğini ifade eden ABD Başkanı Trump, şunları söyledi:

‘DOKTORLARININ ÖNÜNDE ARTIK HİÇBİR ENGEL YOK’
* Kritik durumlarda yatak sınırlandırılması ortadan kaldırılmış olacak böylece daha fazla hastaya yardım edilebilecek. Yaşlı vatandaşlarımız için hastanelerin ek doktor olanağı mümkün olacak. Doktorlarımız ne yapacaklarını biliyorlar artık önlerinde herhangi bir engel bulunmayacak. Zaman kaybettiren tüzükler ya da yardımı yavaşlatan tüm engeller kaldırılmış olacak.”

EKONOMİK KRİZ’
Öte yanda Koronavirüs yüzünden çanlar yeni bir küresel mali kriz için çalarken, bunun İtalyan bankalarının çökmesiyle başlamasından korkuluyor. Endişeleri mercek altına alan Washington Post, dünyanın sekizinci büyük ekonomisinin tetikleyeceği krizin domino etkisiyle tüm Avrupa'yı saracağı ve küresel boyut kazanacağına dair uzman öngörülerine yer verdi.

‘İTALYA’DAN BAŞLAYABİLİR’

"Koronavirüsün neden olabileceği yeni küresel mali kriz İtalya'dan başlayabilir" başlığını atan ABD'nin The Washington Post gazetesi, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın ekonomiyi canlandırmak için 120 milyar euroluk paket açıklarken, "Koordineli şekilde harekete geçmezsek 2008 tarzı mali krizle karşılaşırız" uyarısı yaptığına dikkat çekti.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Miroğlu'ndan şaşırtıcı çıkış!.. 'PEKEKE AÇILIMI' CHP İstanbul 'Tartışma Nokta' Sağlıklı Yaşam İçin 9 Basit Kural!.. 7 YSK ÜYESİ HAKKINDA İŞLEM!..