Anasayfa
02 Ekim 2022 ( 16691 izlenme )

Ankara Sallanıyor 'Erdoğan Biliyordu'

Ümit Özdağ: “2009'dan itibaren Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ'nün bir casusluk örgütü olduğunu biliyordu”

‘ERDOĞAN BİLİYORDU’
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “2009’dan itibaren Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ’nün bir casusluk örgütü olduğunu biliyordu. 2009’da Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne, Türkiye’de bir yabancı servisin yaptığı istihbarat operasyonun dosyası, Türk istihbaratçılar tarafından götürüldü. Bu operasyonda FETÖ’nün nasıl aktif görev aldığını anlayınca Erdoğan, Başbakanlık’ta, odasında dosyayı fırlattı ve şöyle bağırdı; ‘Bunlar casus’. Peki madem casus olduklarını biliyordun, neden 2010’da referanduma bunlarla gittin” dedi.

ZAFER PARTİSİ BÜYÜK KONGRE
Ümit Özdağ, partisinin bugün Ankara’da toplanan Olağanüstü Büyük Kongresi'nde konuştu. Özdağ, özetle şunları söyledi:

‘AĞIR BİR DEVLET KRİZİ YAŞIYORUZ’
“Türk milleti, sadece büyük dış sorunlar ile karşı karşıya değil. Aksine, bu dış sorunlar kadar büyük, hatta onlardan daha da tehlikeli iç sorunlarımız da var. Ağır bir devlet krizi yaşıyoruz. Biz, 4 bin seneden beri devleti olan bir milletiz. Tarihte sadece iki tane millet var; biz Türkler ve Çinliler, 4 bin seneden beri milleti olan.”

‘ FETÖ’NÜN BİR CASUSLUK ÖRGÜTÜ OLDUĞUNU BİLİYORDU’
Biz öyle bir döneme geldik ki bu dönemde Erdoğan var. 2009’dan itibaren Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ’nün bir casusluk örgütü olduğunu biliyordu. 2009’da Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne, Türkiye’de bir yabancı servisin yaptığı istihbarat operasyonun dosyası, Türk istihbaratçılar tarafından götürüldü. Bu operasyonda FETÖ’nün nasıl aktif görev aldığını anlayınca Erdoğan, Başbakanlık’ta, odasında dosyayı fırlattı ve şöyle bağırdı; ‘Bunlar casus’. Peki madem casus olduklarını biliyordun, neden 2010’da referanduma bunlarla gittin?

‘AĞIR DEVLET KRİZİ VAR’

“Devlette liyakat ilkesi terkedildi; devlet bürokratlarının yerine yeteneksiz ve cahil, parti bürokratları aldı. Yargı, bağımsızlığını yitirdi; FETÖ 15 Temmuz sonrasında sözde tasfiye edildi, ancak yargı hâlâ cemaatlerin ve tarikatların kontrolünde. AKP’li avukatlar hâkim yapıldı, adaletsiz dağıtım yeni bir boyut kazandı. Özetle AKP’nin devleti ve Türk ordusunu tahrip etme süreci ne yazık ki devam ediyor.”

‘DEVLET POLİTİKALARINI TAHRİP ETTİLER’
“ Yaşadığımız devlet krizi, sadece devletin iç yapısını değil, devletin dış politikasını da tahrip etti. Dışişleri Bakanlığı gibi uzmanlık gerektiren bir bakanlığa, ‘kakara makara’ büyükelçiler, Taliban kafalı diplomatlar, parti komiserleri ve tek görevleri reisin muhasebe müdürlüğünü yapmak olan büyükelçiler ile dolduruldu. Dış politikamızı, milli bir çizgiden Müslüman Kardeşler eksenine oturttular. Arap’tan fazla Arapçı, Filistin’den fazla Filistinci, Hamas’tan fazla Hamasçı oldular. Bu ön görüşsüz politika ile Doğu Akdeniz’de ve Orta Doğu’da bizi yalnızlaştırdılar ve birçok komşumuzu Yunanistan’ın, Kıbrıs’ın Rum kesiminin kucağına attılar.”

‘BİZ TÜRKLER MUTLU DEĞİLİZ’
‘Ne mutlu Türküm diyene’ diye haykırıyoruz ama biz Türkler mutlu değiliz. Hayır değiliz, çünkü Cumhuriyet tarihinin en ağır ekonomik krizini yaşıyoruz. İthalata dayalı, üretimi tasfiye eden bir ekonomik politika izlemişler. İhracatı tamamen dışlamışlar ve iç talebi artırıp ‘bunu kredi ile ödeyin’ demişler. İmalat sanayisini tasfiye ederken her şeyi betona yatırmışlar. Fabrika yerine AVM ve rezidanslara dayanan beton ekonomisi sürdürülmüş. Bugün, nüfusun yüzde 1’i milli gelirin yüzde 24’ünü alırken nüfusun yüzde 50’si ancak yüzde 14’ünü alıyor. Bu, soyulduğumuzun göstergesi.”

‘HİÇBİR DEVLET BÖYLE BÜYÜK BİR GÖÇÜ KALDIRAMAZ’
“ Bütün bu ekonomik krizi, devlet krizini daha da ağırlaştıran bir kriz var ki o da sığınmacılar krizi. Türkiye, dünya tarihinin en büyük göçü ile karşı karşıya. 13 milyon kaçak sığınmacı geldi. Geçici koruma altındaki Suriyeli sayısı 6 milyon 707 bin, uluslararası koruma altındaki 570 bin, ikamet izni olanların sayısı 2 milyon 600 bin, vatandaşlık alan Suriyeli sayısı 1 buçuk milyon, vatandaşlık alan diğer milletler sayısı 250 bin; kaçak Afgan sayısı 1 milyon 750 bin. Toplam 11 milyon 482 bin ediyor. Bunların içerisinde Afrika’dan gelenler yok. Hiçbir devlet, böyle büyük bir göçü kaldıramaz.”

‘SIĞINMACILAR MİLLİ GÜVENLİK SORUNU’

“ Şehirlerimiz, mahallerimiz sessiz bir şekilde istila edilirken, dünyanın en kalitesiz nüfusu Türkiye’yi işgal ederken kendi ülkelerinde ilkokul mezunu bile olmayanlar ile adeta Orta Doğu’nun çöplüğüne dönüyor ülkemiz. Öte yandan AKP’nin baskıcı politikalarından dolayı genç doktorlarımız, avukatlarımız, eczacılarımız yurt dışına kaçıyorlar. Türkiye’ye milyonlarca sığınmacıyı doldurmanın amacı, günü geldiğinde Türkiye’de iç savaş başlatmaktır.”

‘BU SIĞINMACILAR GİTMEDEN EKONOMİK KRİZ AŞILAMAZ’
“İlk işimiz, 13 milyon sığınmacının, kaçağın Anadolu Kalesi projesi ile yurtlarına geri dönüşünü sağlamak olacak. 13 milyon sığınmacı vatanlarına dönmeden ülkemiz yaşadığı ekonomik krizi aşamaz, aksine ekonomik kriz daha da derinleşir… Türk milletinin kimseden izin almaya ihtiyacı yoktur bu geri dönüş için. 13 milyon sığınmacı ve kaçak geri dönünce enflasyon yüzde 15, yüzde 20 düşecek. Hayat ucuzlayacak, kiralar azalacak, gayrimenkul fiyatları düşecek, hastanelerde hasta sayısı azalacak.”

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarihi kanıt!.. 'Erdoğan ve İlker Başbuğ neden yan yana geldi' AKP'ye Bir şeyler Oluyor!.. AKP'den Apar Topar Açıklama! Akşner'den YSK AÇIKLAMASI!..