Teröristbaşı Abdullah Öcalan ile görüştüğünü öne süren Munzur Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Kemal Özcan açıklama yaptı. Özcan, Öcalan'ın kendisine 18 Haziran'da yazdığı ve avukatlarınca kamuoyuna açıklanmadığını iddia ettiği bir mektup verdiğini söyledi.

Doç. Dr. Özcan, çalışma ve kitaplarını inceleyen teröristbaşı Öcalan'ın özellikle kendisiyle görüşmek istediğini, devlet yetkililerinin de onayıyla birkaç görüşme gerçekleştirdiklerini öne sürdü. Ali Kemal Özcan, Öcalan'ın İmralı Cezaevi'nde kendisine verildiğini belirttiği mektubu okudu. Özcan'ın okuduğu Öcalan'a atfedilen mektuptaki ifadeler özetle şu şekilde:

‘ HDP TARAFSIZ KALMALI’

" HDP'de vücut bulan demokratik ittifak anlayışı güncel seçim tartışmalarına taraf ve payanda yapılmamalıdır. Demokratik ittifakın önemi ve tarihsel anlamı mevcut ikilemlere kendini angaje etmemesi şimdiye kadar olduğu gibi seçimlerdeki tarafsız çizgisinde ısrar etmesidir. Demokratik uzlaşı, özgür siyaset ve evrensel hukuk üçlü sacayağına dayalı çizgi en doğru ve sonuç üretici siyasi platform durumundadır. İlgili tüm çevreleri bu temelde duyarlı olmaya çağırıyorum"

Kaynak: DHA

Aracı Konuştu: 'DEVLET ONAYIYLA GÖRÜŞTÜM'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yeni Şafak Noktayı Koydu: 'ÇÜRÜME BAŞLADI'