Arşiv Açıldı 'Video Düştü'

4806 izlenme 17 Ekim 2021
Reklamlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda Angola'nın başkenti Luanda'ya hareketi öncesinde açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'na 'bürokratları tehdit etti' diyen Erdoğan'ın arşivden çok konuşulacak bir videosu çıktı.

KILIÇDAROĞLU UYARI 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Bu size son çağrımdır" diyerek 18 Ekim'i işaret edip bürokratları uyarmıştı. Kılıçdaroğlu "Pazartesi itibariyle bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır" demişti. 

ERDOĞAN YANIT
Erdoğan ‘Bay Kemal’ diyerek söze başladı ve Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine yanıt vererek “Şimdi bir de tarih veriyor. Hadi bakalım, göreceğiz. Ne yapacağını göreceğiz. Bay Kemal, bu alan boş değil” ifadelerini kullandı.

ARŞİV AÇILDI
Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun kamu görevlilerini tehdit ettiğini söylerken arşivden dikkat çeken bir videosu çıktı. Erdoğan’ın arşiv videosunda, bürokratları suçlayarak şunları söylemişti:

ERDOĞAN ‘İKTİDAR BÜROKRATLARA SUÇ İŞLETİYOR, YAPTIKLARI HUKUKSUZ VE AHLAKSIZ HER TÜRLÜ FAALİYETİN ALTINDA EZİLECEKLER’
“Devletin imkanları belli bir siyasi parti veyahut da siyasi maksatlı operasyonlar için kullanılıyor. Devletin bürokratlarına suç işlettiriliyor. Bütün bunlardan sorumlu olan hükümet üyeleri kendileriyle görüşen arkadaşlarımıza olaylara el koyacaklarını söylemelerine rağmen, gözaltındaki vatandaşlarımıza kötü muamele günlerce sürmüştür. Buradan açıkça ilan ediyorum, bu işleri yapanlar, yaptıkları hukuksuz ve ahlaksız her türlü faaliyetin altında ezilecekler.”

Kaynak: gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Canlı Yayın 'Daldı Gitti' Tarihi İtiraf 'Akşener Kazanmıştı, İptal Ettirdik' İş Tamam 'Yetti Gari Gidin Bari' Ağıralioğlu 'Feriştahın Gelse Hikaye'