Anasayfa
22 Aralık 2018 ( 1138 izlenme )

Asgari ücrete ÇARPICI TEKLİF!..

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, asgari ücrette verginin kaldırılmasını önerdi. Vergilerin yüksek olduğunu belirten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Asgari ücrette vergi yüzde sıfır olsun” dedi.

‘VERGİYİ SIFIRLAYIN, ASGARİ ÜCRET 2.500 TL OLSUN’

İş dünyasının sıkıntılarından birisinin istihdam üzerindeki vergi yükleri olduğuna dikkati çeken TOBB Başkanı, ‘Sakarya’nın Yıldızları Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada “Asgari ücret 1600 lira ama bana maliyeti 2 bin 500 lira. Biz de diyoruz ki, ‘İşçimiz daha fazla alsın’ ama üzerimizdeki vergi yükünü kaldırın, asgari ücrette yüzde sıfır olsun da işçimiz hiç olmazsa 2 bin 500 lira alsın” dedi.

'VERGİDE DÜNYA ŞAMPİYONUYUZ’

“Normal istihdam üzerindeki vergi yüklerinde dünyada şampiyonuz” diyen Hisarcıklıoğlu, “Enerji maliyetlerimiz çok yükseldi. Öteki taraftan, krediye ulaşım çok zorlaştı ve kredi yok, hem çok pahalı. Faizler çok yüksek. Yüksek enflasyon döneminden kalma özellikle peşin vergi yükü üzerimizde, bunun kaldırılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Aynı toplantıda konuşan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, özelleştirme kapsamına alınan Altay Tankı’nın üretileceği ve bin kişinin çalıştığı Tank Palet Fabrikası için, “Kimse bir şey bilmiyor. O işçilerin yerine koyun kendinizi. Onların zarar göreceği bir şey yaptırmayız” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sözünü Tuttu: '31 Mart'ta Başlıyor' Şeyh Kotku 'Ünlü Siyasetçiler' Kılıç: ‘HAYIRDIR ŞERİAT HUKUKUNA MI GEÇTİK’ Çelik açıkladı: 'İSTANBUL SEÇİMİ NEDEN İPTAL EDİLDİ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Şeker Fabrikasının satışı İPTAL EDİLDİ!..