Attı Tuttu Attı Tuttu 'Sayan Şov Finiş'

23227 izlenme 14 Mayıs 2022
Reklamlar
Ağrı Belediyesi, 10 gündür halk ekmek satışlarını durdurdu. Ağrı Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Savcı Sayan ‘İstanbul Halk Ekmek eğer bizim maliyetlerimizde üretemiyorsa biz ekmek üretip oraya gönderelim diyeceğiz ama ayıp olacak’ diyerek İBB halk ekmek satışlarını eleştirmişti.

ŞOV BİTTİ HALK EKMEK BİTTİ AÇIKLAMA YOK
“Türkiye’nin en ucuz ekmeğini satıyoruz” diyerek propagandasını yapan AKP’li Ağrı Belediyesi Başkanı Savcı Sayan, bayramdan sonra halk ekmek büfelerindeki satışları durdurdu. Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre 10 gündür hiçbir halk ekmek büfesinde ekmek satılmazken, duruma dair hiçbir açıklama ise yapılmıyor. Alınan bilgilere göre belediyenin, halk ekmek üreten fırına borcunu ödemediği için üretimin durduğu ifade edildi.

SAVCI SAYAN İBB’YE ATIP TUTMUŞTU
Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, İBB'nin Ağrı Belediyesi'ni örnek alması gerektiğini söylemişti açıklaması şöyle;

‘EN UCUZ EKMEK BİZDE’
‘Ağrı’daki vatandaşlarımız belki de Türkiye’nin en ucuz ekmeği, diyebileceğimiz fiyata alabilecekler. Ekmek bulunmaması ya da fiyatın yüksek olması konusunda herhangi bir korku olmasın, ekmek bizim için kutsaldır. Halkımız için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Yarından itibaren bütün marketlere de vereceğiz. Yaklaşık olarak 100 bin ekmeği, ihtiyaç olması halinde kapasiteyi daha da artırabilecek şekilde ekmeği 1 lira 40 kuruştan satışa sunacağız. “

‘İBB HALK EKMEK İSTİYORSA ONA DA GÖNDERELİM’
“En ucuz ulaşım Ağrı’daydı, en uzun ekmek de Ağrı’da olacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı da inşallah Ağrı’yı örnek alır, ekmek fiyatını aşağı indirmek için çaba sarf eder. Milleti korkutmak, tedirginlik yaratmak için 45 liralık fiyatlardan bahsetmez. İstanbul Halk Ekmek eğer bizim maliyetlerimizde üretemiyorsa biz ekmek üretip oraya gönderelim diyeceğiz ama ayıp olacak. Biz Ağrılı kardeşlerimize 1lira 40 kuruştan ekmek satışına devam edeceğiz. Herkese afiyet olsun, ekmek bizim için kutsaldır” diyerek İmamoğlu'na gönderme yapmıştı.

Kaynak: Ajanslar/ KRT Tv

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kayserispor'a YENİ İSİM GELİYOR... Yıldırım Vatandaşı Şaşırttı: 'Ben Yapmadım O Yaptı' MHP İL TEŞKİLATI KAPATILDI!.. HDP 'Çöktü'