Anasayfa
05 Temmuz 2022 ( 6427 izlenme )

Ayar Başlıyor 'Yağmur Gibi'

Döviz kurları ve uluslararası fiyatlara göre akaryakıtta sert fiyat hareketleri yaşanmaya devam ediyor.

‘BENZİNE 96 KURUŞ ZAM
Sektör kaynaklarının aktardığına göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatı 96 kuruş zamlanacak. Motorinde bu gece fiyat değişimi olmayacak.

BENZİN 26 TL'Yİ AŞTI

Bu geceki zamla birlikte benzin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 26,16 TL’ye, Ankara’da ve İzmir’de 26,28 TL’ye yükselecek.
Motorin litre fiyatı ise İstanbul’da 26,64 TL, Ankara’da 26,75 TL ve İzmir’de 26,77 TL seviyesinde bulunuyor.

DOLAR 17'NİN KAPISINA DAYANDI
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) 24 Haziran'da aldığı döviz tutmaktan caydırmayı amaçlayan kararının ardından sert düşüşler yaşayan Dolar/TL yeniden 17 sınırına dayandı. Günü 16,82 liradan açan dolar 16,97 liraya ulaştı.

ÇAYA ZAM
Öte yanda Mayıs ortasında yüzde 43.7 zamlanan çayda fiyat artışı sürüyor. Geçen hafta fiyatı yüzde 2.5 artan çaya bugün de yüzde 9.5'lik bir zam daha geldi.

ALKOLE ZAM
Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bazı alkollü içeceklere zam geldiğini açıkladı. Buna göre bazı şarap bazlı içecekler ve kokteyller yüzde 40 oranında zamlandı.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'LAY LAY LOMCU' Vali yardımcısına İNANILMAZ SAVUNMA!.. Akşener Rest 'Sonuna Kadar' Burası 'Neresi' İmamoğlu Af Yok 'Hadi Buyur Soylu'