Aynı Tas Aynı Hamam' Cübbeli'

2742 izlenme 25 Mayıs 2020
Reklamlar
Darbe tartışmalarının devam ettiği şu günlerde konuyla ilgili sürpriz bir çıkış da Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'den geldi. Ahmet Hakan’ın iki yıl önce söyledikleri gündem oldu.

‘RÜYALARA GÖRE DARBE TEHLİKESİ VAR’

Hadi Özışık'ın Youtube kanalına konuk olan Cübbeli Ahmet Hoca, 7 ay önce bir rüya gördüğünü belirterek, "Ben bu rüyayı yakın görmedim. Yakın derken var 6-7 ay. Bir kaç rüya gördüm 15 Temmuz'dan sonra. Bu rüyalara göre darbe tehlikesi var. Askeri bir darbe. Ben durduruldum, indirildim, kimlik soruldu. Sokağa çıkma yasağı var. Bu şekilde gördüm. Allah muhafaza buyursun" şeklinde konuştu.

CÜBBELİ’DE RÜYA BİTMİYOR
Cübbeli Ahmet, Ahmet Hakan'ın Kanal D'deki görevine son verilmesinin ardından, sosyal medya hesabından "Umrede yaptığımız duâlarda bazı kişileri Allâh'a havale etmiştik. Ertesi gün Ahmet Hakan'ın Kanal D'den ayrıldığını işittik" paylaşımında bulunmuştu.

HAKAN ‘HALA FETÖ’YÜ RÜYANDA GÖRÜYOR MUSUN’
Ahmet Hakan iki yıl önce yaptığı açıklamada Cübbeli Ahmet'in 5 yıl önce verdiği röportajdaki "Rüyada bana bildirilir. Benim rüyam çıkar. Fetullah Gülen Hocaefendi’yi rüyamda gördüm. Bana dua ediyordu. Benim için üzüldüğünü söylüyordu" sözlerini hatırlatarak "Be hey Cübbeli! Sen yine Fetullah Gülen’i rüyanda görüyor musun? Hocaefendin senin için yine dua ediyor mu? Üzülüyor mu senin için? Ha? Nedir? Bir anlat hele" ifadesini kullanmıştı.

AYNI FETÖ AYNI İKTİDAR
Türkiye peş peşe üç ağır darbe yaşadı; kod Ergenekon, kod 17/25 ve kod 15 Temmuz.Üçünü de yapan aynı örgüttü; Fetö!..
İlk darbenin hedefi Türk Ordusuydu, siyasi iktidar destek verdi.
İkinci darbenin hedefi Cumhurbaşkanı Erdoğan’dı, ABD ve İsrail destek verdi.
Ama iş 15 Temmuz’a gelince ortalık karıştı; hedef Türkiye’ydi diyen var, içsavaş çıkarılacaktı diyen var, Erdoğan’dı diyen var, hedef Türk Ordusu, Türk Cumhuriyeti diyenler de var.

KOLAY DEĞİL
Hal böyle olunca siyasi ayak bir türlü ortaya çıkmıyor, kendini hala gizleyebiliyor. Bu da toplumda sessiz ama derin bir endişeye yolaçıyor. Her ne kadar siz ortaya çıkıp ’15 Temmuz bir Çanakkale destanıdır’ deseniz de gelecekten endişeli bu toplum aklından geçen sorulara bir cevap aramaktan vazgeçmiyor. Doğru cevabı bulabilmek sanıldığı kadar kolay olmayabilir, Fetö bu; mücadele sürüyor, her gün gözaltı var, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın deyişiyle tavandaki ihanet şebekesi hala ortaya çıkmış değil, yargılamalar devam ediyor. Bununla birlikte PKK terör örgütüne karşı da mücadele sürüyor; her gün operasyon var, şu anda Türk Ordusu Irak kuzeyi Hakurk alanında, Pençe Harekatı sürüyor. Öte yanda Suriye’de güvenli bölge müzakereleri ABD ile sürüyor ve ikinci bir harekatın eli kulağında.

İşin zor yanı bu zaten, bulanık suda kimin ne olduğunu görebilmek; bu kitap yazılmalıydı, ben de yazdım. Perde inmiş gözlerimize ışık olsun diye yazdım.Az sonra okuyacağınız bu kitap sizi dehşete düşürebilir, ‘aldatıldık’ diyerek öfkelenebilirsiniz… her bir satırını okurken ‘ne olacak şimdi’ deyip endişe de duyabilirsiniz… belki sona geldiğinde ‘hepsi hikayeymiş’ der gülüp geçersiniz.

Erdal Sarızeybek
9 Eylül 2019, Ankara
Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak/Destek Yayınları

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Bugün Atatürk'ü Ben Anlatayım' Sosyal Medya 'Gidiş Atbaşı' Can alıcı soru... HAREKATIN ASIL HEDEFİ KİM? Sesler Yükseliyor 'İnanmıyorsan Bak'