Azerin Çorum'da !

1461 izlenme 19 Aralık 2020
Reklamlar
Azerbaycan Türkü sanatçı Azerin, Çorum Belediyesince tarihi Saat Kulesi'ne Azerbaycan'a destek vermek amacıyla asılan Türkiye ve Azerbaycan bayraklarının önünde "Çırpınırdı Karadeniz" türküsünü söyledi. 2009 yılında TRT Avaz'ın açılışında, Azerin ‘Çırpınırdı Kardeniz’ türküsünü söylemiş, dinleyiciler arasında dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de yer almıştı.

ÇIRPINIRDI KARADENİZ

Azerbaycan Türkü şarkıcı Azerin, Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı. Azerin daha sonra Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın'ı ziyaret etti. Daha sonra Aşgın ile Türkiye ve Azerbaycan bayraklarının asılı olduğu Hürriyet Meydanı'ndaki tarihi Saat Kulesi'ne giden Azerin, burada kendisiyle özdeşleşen "Çırpınırdı Karadeniz" türküsünü seslendirdi. "Çırpınırdı Karadeniz" türküsünde de belirttiği gibi "Azerbaycan bayrağının, yani Türk'ün şanlı bayrağının Karabağ'da dalgalandığını vurgulayan Azerin, şöyle devam etti:

‘TÜRK'ÜN ŞANLI BAYRAĞI KARABAĞ'DA DALGALANIYOR’

"Karabağ Türk'ün yurdudur. Şükürler olsun Allah'a ki askerimiz ve şehadetli ordumuz, Azerbaycan Türk askeri bir daha dünyaya sübut etti ki biz mert, merdane, öz işimizi halledebilecek, güçlü orduya, devlete, ekonomiye sahibiz. Bunu tabii ki Türkiye'nin de bize verdiği destekle, omuzla dünyaya göstermiş olduk. 30 sene o acıyı taşımak, boynunun bükük olması, toprağının sende olmaması, bir milyon göçenin olması büyük dertlerdi. Çok şükür muzaffer ordumuz bize alnı açık, yüzü aklığı yeniden bahşetti. Karabağ'da Azerbaycan ile Türkiye'nin bayrağı yan yana dalgalanır."

Ermenistan'ın çekilirken Karabağ'ı viran ettiğini aktaran Azerin, gerekli temizliğin yapılmasının ardından Karabağ'da konser verip "Çırpınırdı Karadeniz" türküsünü seslendirmeyi arzuladığını söyledi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Köprüler Atıldı 'İtham Ağır' Akşener Nokta 'Hiç Kimsenin Gücü Yetmez' Dalga Dalga 'Hayrola Cübbeli' Yeni Dönem 'TikTok Ayar Geliyor'