Babacan Paylaştı 'Bu Bedel Kime'

641 izlenme 07 Ağustos 2020
Reklamlar
DEVA Partisi Genel Başkanı ve eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan dolar kurunun 7.27 görmesinin ardından sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Mayıs ayında ekonomiye dair yorumlarda bulunduğu videosunu bugün doların yükselmesiyle birlikte yeniden paylaşan Babacan, Türk Lirası'nın değerinin neden düştüğünü açıkladı.

YANLIŞIN BEDELİNİ VATANDAŞ ÖDÜYOR
Babacan, "Ekonomi ülkenin en önemli sorunu. Yine döviz kurlarını konuşuyoruz. Defalarca uyarılarda bulunduk. Yanlış kararların bedelini vatandaş ödüyor. Karşılıksız para basarsanız o paranın değeri düşer” dedi.

‘KARŞILIKSIZ PARA BASILMAZ’
Babacan Türkiye'nin ekonomik durumunu “Durgunluk içinde enflasyon” olarak tanımladı. Babacan, hükümetin tedbir paketlerini devreye sokabilmek için Merkez Bankası’nı kullandığını ifade ederek, “Ekonomi ülkenin en önemli sorunu. Yine döviz kurlarını konuşuyoruz. Defalarca uyarılarda bulunduk. Yanlış kararların bedelini vatandaş ödüyor. Kur niye artıyor diye soruyorlar, niye artacak? Karşılıksız para basarsanız o paranın değeri düşer” diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Astroloji'den TEMMUZ UYARISI!.. iddia ağır: 'ŞEHİT CENAZESİNDE CHP'LİLERE GÖZALTI' ERDOĞAN: 'OPERASYON BAŞLIYOR' Tarikat 'Kim Bunlar'