Anasayfa
05 Temmuz 2022 ( 5656 izlenme )

Babacan 'Ters Köşe'

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı görevini sürdürürken altı ay önce partisinden istifa eden eski TÜİK Başkanı Birol Aydemir, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in başdanışmanı oldu.

İSTİFA ETMİŞTİ
Eski TÜİK Başkanı Birol Aydemir, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcılığı'nı sürdürürken; partisinden istifa etmiş, istifa gerekçesini ''DEVA Partisi kurulduğundan bu yana, parti yönetimi ve siyaset yapma anlayışımıza bunları maalesef yeterince yansıtamadığımızı düşünüyorum. Bu ilke ve prensipler yeterince sahiplenilmeden adil bir yönetim sergileneceğine ve başarılı olunacağına inanmadığımı da ifade etmekte yarar görüyorum'' ifadeleri ile duyurmuştu.

İLK TRANSFER
Altılı masadaki ilk transfer de Aydemir ile birlikte gerçekleşti. Aydemir, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in başdanışmanı oldu. Birol Aydemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise "DEVA'daki arkadaşlar nereye gittiğimden çok neden gittiğime kafa yorarlarsa belki parti olurlar" diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakanlık Duyuruyor 'Haber Ağır' Ezan İftar Vatandaş 'Görüntüler Gaziantep' AKP'li Vekil 'Tosladı' Akşener 'Sakın Ha Aklınızdan Bile Geçirmeyin'