Anasayfa
18 Ocak 2020 ( 1661 izlenme )

Hava Puslu: 'Bahçeli Doludizgin'

MHP Lideri Devlet Bahçeli Bahçeli, partisinin ‘Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 15'inci dönem eğitim faaliyetlerinin tamamlanması nedeniyle genel merkezde düzenlenen sertifika törenine katıldı. 

CHP VE İYİ PARTİYE AĞIR İTHAM

Bahçeli, “Dışarıdan gelip yenemeyenler içeriden deniyorlar. PKK, DEAŞ, FETÖ kiralık tetikçiler, zillete düşmüş bazı siyasi partiler bunlardandır. CHP, bunların kontrolündedir, İP bunların kolcusudur, HDP bunları aparatıdır. Türk İslam alemi direnmelidir. Huzur herkesin hakkıdır.” dedi.

'YURTTTA SULH KONSEYİNİ İNCELEYİN, SİYASİ AYAK ORADA’
Bahçeli, FETÖ’nün siyasi ayağının nasıl ortaya çıkarılacağı yönündeki soruya, “Yurtta Sulh Konseyi’ni incelerseniz sivil unsurların kimler olduğunu bulmuş olursunuz” dedi.


BAHÇELİ DÜN DE SİYASİ AYAK ÇIKSIN DEMİŞTİ, AÇIKLAMA ŞÖYLE;

* 15 Temmuz'un arkasında bir Yurtta Sulh Konseyi var. Konsey kavramını ele aldığınızda bu bir tek kişi anlamına gelmez. Bunların içerisinde darbeyi yapan askerler olduğu gibi darbecilerle hareket eden siviller, bürokratlar olabilir. Darbe başarılı hale gelirse de ülkeyi yönetecek bir yönetim kadrosunun bulunması lazım.

'SİYASİ AYAK KİMSE ORTAYA ÇIKARILSIN'

Ben diyorum ki, siyasi ayak kim ise çıkarılsın. Herkes diyor ki, partilerde kim var? Herkes kimi biliyorsa söylesin… Ben kimsenin adını vermiyorum. Bizdekileri biliyordum, ‘hadi güle güle’ dedim. Böyle bir konseyin askeri kanadı belli, Silivri ve Sincan'da. Peki siyasi kanadı nerede? Bunları ‘bulun’ diyoruz. Bulamıyorlarsa bize yetki versinler biz buluruz bunları.

'BU SİYASİ AYAK HANGİ PARTİLERDE'

* Şu an müebbet cezası almış Silivri ve Sincan Cezaevinde bulunanlar eğer başarılı olsaydı ne olurdu? Hükümeti kimle kuracaklardı, cumhurbaşkanları, başbakanları kim olacaktı? Yurtta Sulh Konseyi’nin unsurları kimler olacaktı? Bunlar hangi partide varsa ortaya çıkartın diyoruz. FETÖ'nün uzantısı siyasi ayağı bunlar olsa gerek diyoruz.

'ÇORBACIYLA TATLICIYLA UĞRAŞMAYIN'

* Ama bu 15 Temmuz'un ruhuna inmiş, onlarla geçmişte münasebetleri olan insanlar Yurtta Sulh Konseyi'ni benden çok daha fazla tanıyor olsa gerektir. Ama istismardan vazgeçin! Çorbacıyla tatlıcıyla artık uğraşmayın. Bunlarla uğraşın.”

Kaynak: sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu tuzağı NASIL GÖREMEDİK?.. Gökçek'e Tepki 'Acilen Dön' Son Söz Söylendi: 'Bu Böyle Gitmez' ERDOĞAN İMZALADI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
GÜL'ün akrabasından KONKORDATO!..