Anasayfa
10 Aralık 2018 ( 4392 izlenme )

'BAHÇELİ'DE BÜYÜK TELAŞ'

MHP lideri Bahçeli, Binali Yıldırım'ın İstanbul'dan aday olması halinde Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmesine gerek olmadığını söyleyerek, "Binali Bey aday olursa istifasına gerek yok, seçildikten sonra istifa edebilir" diye konuştu.

‘İSTİFAYA GEREK YOK’

İstanbul adaylığıyla ilgili değerlendirme yapan Bahçeli, "Aday belirleme anlayışına egemen olan parti AK Parti'dir. Göstereceği aday kabul edilir. Binali Bey önemli bir isimdir. Binali Bey aday olursa başımızın üzerinde yeri vardır" ifadesini kullandı.

Bahçeli ‘Binali Yıldırım’ın istifasına gerek yok’ diyor ama Yüksek Seçim Kurulu aldığı kararla aday olan kamu görevlilerinin 1 Aralık 2018’e kadar istifa etmesi gerektiğini açıklamıştı. İşte o karar:

‘KAMU GÖREVLİLERİNİN 1 ARALIK 2018’E KADAR İSTİFA ETMESİ GEREKİYOR’

YÜKSEK SEÇİM KURULU Karar No : 1036
2839 sayılı Kanun’un 18. maddesi kapsamına giren kamu görevlileri, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde aday olabilmeleri için, istifa veya emeklilik yoluyla ayrılanlar arasında bir ayrım yapılmaksızın istifa veya emeklilik dilekçelerini yukarıda öngörülen sürede vermiş olmaları gerekir. Aksi halde, öngörülen tarihten sonra emeklilik veya istifa isteminde bulunanların 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimde aday olmalarına kanunen imkan bulunmamaktadır.

BOZDAĞ: YSK KARARLARI KESİNDİR

Dönemin Adalet Bakanı Bozdağ, CHP'nin 16 Nisan'daki referandumun iptaliyle ilgili başvuruya ilişkin, "YSK'nın kararları aleyhine hiçbir merciye başvurulamayacağını Anayasa, YSK, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay söylüyor. " demişti.

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'SÖZCÜ DAVASI ABD BASININDA' Yıldırım KENDİ RESMİNİ BEĞENMEDİ!.. İstanbul için BAHÇELİ'den SLOGAN!.. CHP'nin tepkisi ajanslara düştü: 'YÜCE DİVAN'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'GELİYOR' dediler... Yerli otomobilde AKILLAR KARIŞTI!..