Anasayfa
22 Kasım 2022 ( 1619 izlenme )

Bahçeli Geri Adım 'Görüş Yoksa Aramız Açılacak'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi ile görüşmesini doğru buldu. Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile de görüşülmesi gerektiğini ifade etti.

‘SİSİ DARBECİ’ DEDİ
2013 yılında Mısır'da seçimle gelen Müslüman Kardeşler’den Muhammed Mursi, darbeyle görevinden alınıp hapse atılmıştı. Yerine darbenin askeri lideri Sisi gelmiş, Türkiye bunun üzerine ülkedeki elçisini çekerek Mısır’la ilişkisini koparmıştı. Erdoğan, Sisi’yi defalarca hedef almış, 2019’da Sisi’yle aynı masada bulunmamak için BM Genel Kurulu’ndaki resmi yemeğe katılmamıştı. Erdoğan, bu tavrını “Aynı masaya oturup darbecileri meşrulaştırmam.” sözleriyle savunmuştu.

‘DARBECİ SİSİ’YLE TOKA’

İkili iki gün önce, 2022 Dünya Kupası vesilesiyle Katar Emiri Şeyh Temim'in daveti üzerine Katar’a gitmişti. Başkent Doha’da Al Bayt Stadı’ndaki resepsiyonda liderlerle bir araya gelen Erdoğan, Sisi ile de el sıkışıp ayak üstü sohbet etti.

‘ESAD’LA GÖRÜŞÜN YOKSA ARAMIZI AÇACAKLAR’
Bugünkü grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, Erdoğan’ın Sisi ile kurduğu temasın doğru bir temas olduğunu söyledi. Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:
Mısır ve Türkiye’nin derin tarihsel bağları vardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Sisi ile teması doğru bir temastır. Bize göre arkası gelmelidir. Esad ile de görüşülmeli. Biz doğrudan ikili görüşmeleri başlatmazsak bozguncular araları iyice açacaktır.”

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Video Müzik Jenerik 'Sosyal Medya Gündem' Tek Soruda 'Akıl Duman' 'Piyasada Durum' 'Aile İçi Olur Böyle Şeyler' dedi.. 'Yeni Şafak Ters Köşe'