Anasayfa
25 Ağustos 2021 ( 6494 izlenme )

Bahçeli 'Hareketleniyor'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partisinin "Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 - Siyasette Yeni Dönem: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler" konseptiyle 9 ilde bölge istişare toplantılarını gerçekleştireceklerini açıkladı.

4 EYLÜL'DE AFYONKARAHİSAR'DA
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, yaptığı açıklamada partinin çalışmalarını sürdürdüğüne işaret ederek, TBMM'nin yeni yasama dönemi öncesinde, Türkiye gündemindeki önemli konuların masaya yatırılacağı bir dizi bölge istişare toplantısı gerçekleştirilmesinin kararlaştırıldığını aktardı.

BAŞKANLIK SİSTEMİ
Yalçın, "Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 - Siyasette Yeni Dönem: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler" konseptiyle 9 ilde yapılacak bölge istişare toplantıları öncesinde, 4 Eylül Cumartesi Afyonkarahisar'da açılış toplantısı gerçekleştirilecek." bilgisini paylaştı. Öte yandan Yalçın, bölge istişare toplantılarının nasıl ilerleyeceğine ilişkin de şunları kaydetti:

‘SON TOPLANTI ANKARA’
"5 Eylül'de Bursa'da başlayacak ilk bölge istişare toplantısının ardından ise Manisa, Erzincan, Konya, Gaziantep, Amasya, İstanbul, Kayseri ve Ankara'da bölgesel toplantılar gerçekleştirilecek. Böylece 4 Eylül'de start alacak toplantı maratonu, 3 Ekim Pazar günü Ankara'daki son toplantıyla tamamlanmış olacak. Toplantılarda Meclis çalışmaları, Cumhur İttifakı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, siyasi, sosyal ve ekonomik gelişmelerin yer aldığı iç ve dış gündem konuları ele alınacaktır. “

‘AKP İLE YOLA DEVAM’
“Meclis çalışmalarıyla ilgili üzerinde durulacak hususların başında yeni anayasa hazırlıklarıyla Cumhur İttifakı bünyesinde bu hususta sağlanan mutabakat ve konunun Meclis gündemine getirilmesi gelmektedir. Cumhur İttifakı 2023 vizyonu ve o tarihte yapılacak seçimler için devam edecek olmakla birlikte, bu siyasi mutabakatın Türkiye'nin bütün 21. yüzyılı kapsayacak küresel hedefler doğrultusunda sürdürülmesi hususu üzerinde durulacaktır."

Öte yandan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın yaptığı açıklamalar sonrası teşkilatların sahaya inecek olması 'erken seçim' hazırlığı yorumlarını da beraberinde getirdi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CEM YILMAZ'dan Bahçeli'ye İYİ GÖNDERME!.. Sokak Lambası Altında... İĞNE ATSAN YERE DÜŞMEZ!.. Körfez savaşlarına giden yol... 'KUVEYT'İN İŞGALİ' CHP 'Adaylar'