MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kazandığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri YSK tarafından iptal edilen Ekrem İmamoğlu’na destek için başlatılan ‘Her şey çok güzel olacak’ kampanyasını hedef gösterdi. Bahçeli, “Her şey çok güzel olacak diyen FETÖ’cüler, PKK’lılar var” dedi.

YSK'nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesi yönünde karar almasının ardından Ekrem İmamoğlu'nun çağrısıyla 'Her şey güzel olacak' paylaşımı yaptığı için sosyal medyadan tepki alan Athena grubunun solisti Özoğuz, eleştirilere yanıt verdi.

ÖZOĞUZ: ‘BİZ BUNU TA 2000’DE SÖYLEDİK’

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, 'Her şey çok güzel olacak' paylaşımının ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Her şey güzel olacak" isimli şarkılarını 2000 yılında yazdıklarını söyleyen Özoğuz, şu ifadeleri kullandı:

‘BİZ HER ZAMAN HER ŞEYİN ÇOK GÜZEL OLMASINI İSTERİZ’
"Bir çocuk bu söz ile Ekrem Bey'e destek olmasından sonra motoları haline gelmiştir. Biz konserlerimizde 19 senedir hep bir ağızdan söyleriz. Biz parti çığırtkanlığı yapmayız. Her dönem her şeyin güzel olmasını isteriz."

NE OLMUŞTU?

Gökhan Özoğuz, "Her şey güzel olacak" şarkısının yüzlerce kişiyle birlikte söylendiği konser anını paylaşarak Ekrem İmamoğlu'na destek vermişti. Özoğuz, konserdeki anları Instagram hesabından "Bu gece güneş vardı gökyüzünde" ifadeleriyle paylaşmıştı.

Diğer yandan Özoğuz, geçtiğimiz günlerde İmamoğlu ile ilgili, "10 Kasım 1938'den bu yana ilk defa bir siyasi; duruşu, doğruluğu ve ileri görüşü ile Atatürk'ten sonraki sancağı eline almıştır!" sözleriyle bazı çevrelerden tepki toplamıştı.

BAHÇELİ: ‘HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK DİYEN FETÖCÜLER, PKKLILAR VAR’ DEMİŞTİ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kazandığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri YSK tarafından iptal edilen Ekrem İmamoğlu’na destek için başlatılan ‘Her şey çok güzel olacak’ kampanyasını hedef gösterdi. Bahçeli, “Her şey çok güzel olacak diyen FETÖ’cüler, PKK’lılar var” dedi.

‘HER ŞEY GÜZEL OLACAK’ DEMEK ÇOK YANLIŞ

Kendisini izleyen gazetecileri iftar yemeğinde ağırlayan Bahçeli, ”2014-2013 yıllarında Emre Uslu denen bir kişinin sloganı bu. Şimdi bunu herkes kullanıyor. Bir de bütünleşenler var. Kimler var mesela? Güroymak’a giderken orada Norşin olarak isim değişikliğini ifade ederken ‘Her şey çok güzel olacak’ diyen bir eski cumhurbaşkanı var, FETÖ’cüler, PKK’lılar var. Slogan çok yanlış” dedi.

BU SLOGANIN KAYNAĞI BİR GENÇ

Söz konusu slogan 31 Mart seçimlerinden önce ortaya çıkmıştı. Seçim çalışması sırasında otobüsten vatandaşları selamlayan İmamoğlu’nun yanına bir genç gelerek, “Her şey çok güzel olacak Ekrem abi her şey çok güzel olacak” diye seslenmişti. Bu sesleniş o anlarda İmamoğlu’nu duygulandırmış, “Çocuğa bak her şey güzel olacak diyor şu inanç yeter bize şu inanç” demişti.

İmamoğlu’nu etkileyen aynı sözlerin yer aldığı pankartla çekilmiş fotoğrafı da mazbata iptaline dair karar alınmadan önce sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

Kaynak: Sputnik News

Bahçeli'ye DÖRT DÖRTLÜK GÖNDERME!..