Anasayfa
10 Nisan 2022 ( 4267 izlenme )

Bahisler Açıldı 'Uysal Taş Ağır'

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, gazeteci Nihat Genç'in Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının Haşim Kılıç olacağını iddiasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Uysal, şunları kaydetti:

‘ASPARAGAS HABERLERE İTİBAR ETMEYİNİZ’
“Muhaliflik’ kisvesi altında toplumsal muhalefetin enerjisini tahrip etmek için adeta ‘safra üretim merkezi’ fonksiyonu görenlere anlam yüklememek gerekiyor. ‘Muhaliflik’ kisvesi altında toplumsal muhalefetin enerjisini tahrip etmek için adeta ‘safra üretim merkezi’ fonksiyonu görenlere anlam yüklememek gerekiyor.”

‘HEPİMİZ SORUMLULUK DUYGUSUYLA HAREAET ETMELİYİZ’
“Sorumluluk duygusuyla Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı, değerleri ve bekâsı tüm kişisel hedef ve ihtiraslarımızın önündedir! Bugünden bilinçli bir şekilde isimler üzerinden ‘CB Adayı’ tartışması üzerinden safra üretme teşebbüslerine karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Sorumluluk duygusuyla Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı, değerleri ve bekâsı tüm kişisel hedef ve ihtiraslarımızın önündedir!

‘BÖYLESİ KONULARDA ADAY TOTO OLMAZ’
“Özellikle de asparagas haber ve ‘aday toto’ niteliğindeki ‘şu aday oluyormuş, bu aday yapılamak isteniyormuş’ tarzı yayınlara itibar etmemek gerekiyor! Özellikle de asparagas haber ve ‘aday toto’ niteliğindeki ‘şu aday oluyormuş, bu aday yapılamak isteniyormuş’ tarzı yayınlara itibar etmemek gerekiyor!”

‘BEKLENTİLERİMİZİN ÜÇ ÖLÇÜSÜ VAR’
Türk milletinin Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili beklentisinin 3 ölçüsü var;
1) 20 yıllık AKP döneminde sorumluluğa ortak olmamış olmak,
2) Seçilebilirlik,
3) Seçim sonrası 20 yılda AKP tarafından ‘devri sabık’ muamelesine maruz kalan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurucu bir ruhla yeniden tesis etme yetisi!”

NİHAT GENÇ ‘HAŞİM KILIÇ ADAY’ DEMİŞTİ
Gazeteci Nihat Genç, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç olacağını iddia etti. Genç, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda ”Yeni bir Ekmeleddin vakası daha” diyerek Haşim Kılıç’ın Millet İttifakı tarafından Cumhurbaşkanı adayı gösterileceğini söyledi.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kim ne kadar maaş alacak... 'SON DURUM' 'BAHÇELİ'DE BÜYÜK TELAŞ' MHP'li Vekile Tepki: 'İn Aşağı' Duramıyorlar: 'CEP TELEFONLARINA MESAJ'