Anasayfa
10 Ocak 2020 ( 2463 izlenme )

Bahisler Açıldı: '1'e 2... 3'e 4..'

Bir dizi programlara katılmak üzere Ordu'ya gelen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan'ı makamında ziyaret etti.

‘3-4 ÇOCUK İYİ’

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ailelerin çocuk sayısını ikinin altına düşürmemesi gerektiğine dikkat çekerek, “Çocuk sayısını 3-4 gibi geliştirerek, nüfus yapımızı hem sağlam hem nicelik olarak hem de nitelik olarak geliştirmemiz ve sağlam hale getirmemiz gerekiyor" dedi.

‘ESKİDEN 4-5 İDİ’

Burada, basın mensuplarının sorusu üzerine, aile başına düşen çocuk sayısının ikinin altına indiği yönündeki araştırmayla ilgili açıklamalarda bulunan Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, aile yapısının sağlam olması için çeşitli etkinlikler yaptıklarını vurguladı. Erbaş, geçmişte aile başına düşen çocuk sayısının 4-5 olduğunu ancak şimdi ortalama 2 olduğuna dikkat çekerek, şu ifadeleri kullandı;

‘2 İYİ AMA 3-4 OLURSA DAHA İYİ’


*Bunu 2'nin altına düşürmememiz lazım. 2'nin üzerinde, 3-4 gibi geliştirerek, nüfus yapımızı hem sağlam, hem nicelik olarak hem de nitelik olarak geliştirmemiz ve sağlam hale getirmemiz gerekiyor. Bu konuda toplumumuzun tüm kesimlerinde bir farkındalık oluşturmamız lazım. Çünkü aile toplumumuzun bel kemiği.”

Kaynak:Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

' ALTI YÜZ KİŞİYE SORUŞTURMA' SEÇİM İPTAL EDİLDİ!.. Dr Savaş 'Ne Değişti' PEŞ PEŞE GÖZALTI HABERLERİ GELİYOR...