Anasayfa
05 Ocak 2019 ( 960 izlenme )

Bakan açıkladı!.. FETÖ'DEN ARINDIK!..

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, gazete ve televizyonların Ankara Temsilcileri ile bir araya geldiği toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Gül, " FETÖ’den arınma dönemi tamamlandı. Sürekli bu tahribatı anlatacak değiliz. Artık inşa dönemi. Yargı Reformu Strateji Belgesi ile bunu yapacağız. " dedi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün açıklamalarında şu noktalar öne çıktı:

‘ABD’YE TÜM BİLGİ VE BELGERİ VERİYORUZ’

“Kamuoyu önünde tartışılmasını onlar da istemiyor. Konunun ne kadar önemli olduğunu biliyorlar. New York Bölge Savcılığında bir soruşturma sürüyor. Hem New York, hem Washington’dan birer savcı geldi. Bizden daha önce tanık ifadelerini vb istediler. Türkiye olarak uluslararası sözleşmelerin ve adli yardımlaşma kapsamında taleplerini kabul ettik. ABD’ye sunduğumuz deliller konusunda isabetli talep olduğunu gördük. Biz tüm belge, bilgileri vermeye çalışacağız.”

‘BU SORUŞTURMA SÜRECİ, İADE SÜRECİ FARKLI’

“Soruşturma ve iade süreci farklı. İade konularında siyasi yaklaşım da etkili oluyor. Ama biz hukuki olarak yaklaşıyoruz. ABD’de yeni Adalet Bakanı’nın atanmasından sonra oraya bir ziyaretim söz konusu olabilir”.

‘FETÖ’DEN ARINMA SÜRECİ TAMAMLANDI’

“3908 hakim savcı ihraç edildi. Hakim savcılara güveniyoruz ama bu kripto terör örgütüne güvenmiyoruz. FETÖ’den 31 bin 88 kişi tutuklu. Artık nitelik zamanı. Nitelik konusunda sorunlarımızı aşacağımız bir yıl olacağını düşünüyoruz. FETÖ’den arınma dönemi tamamlandı. Sürekli bu tahribatı anlatacak değiliz. Artık inşa dönemi. Yargı Reformu Strateji Belgesi ile bunu yapacağız. 7 bölgede vatandaşlarımızın, akademisyenlerin, baroların görüşlerini alıyoruz.”

Kaynak: Milliyet/odatv

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan Açıkladı 'Yeni Dönem' Kayserispor'a YENİ İSİM GELİYOR... Şamil Tayyar Gitti' TOKİ Durmuyor: 'YAPMAYIN BUNU'