Bakan Albayrak 'Daha Yeni Başlıyoruz'

10593 izlenme 06 Ağustos 2020
Reklamlar
Dolar, altın ve Euro kurunda tüm zamanların rekoru kırılırken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın geçtiğimiz yıllarda yaptığı konuşma sosyal medyada tekrardan hatırlatılmaya başlandı.

ARŞİVLER AÇILIYOR

Piyasalar bugün olağanüstü bir günü geride bıraktı. Dolar/TL 7.30'u aşarak tarihi rekorunu kırarken Euro/TL kuru 8,60'ı aşarak tarihi zirvesini gördü. Gram altın da 480 TL'yi aşarak son yılların rekorunu kırdı. Dolar/TL ilerleyen saatlerde 7,30'u aşarak tarihi seviyeyi aştı.

ALBAYRAK ‘BİRİLERİ DOLAR 7 LİRA 8 LİRA DİYE HAYAL EDİYOR’ DEMİŞTİ
Ekonomideki bu dalgalanmanın ardından sosyal medyada Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın geçtiğimiz yılarda yaptığı konuşma tekrardan gündeme geldi. Bakan Albayrak’ın, söz konusu videoda, “Birileri Türkiye ekonomisi batacak. Dolar, 7 lira, 8 lira, 10 lira olacak diye hayal kurdu” ifadelerini kullandığı görüldü.

İNCE ‘DEMİŞTİM SİZE, BAKIN ŞİMDİ N'OLDU'
Öte yanda CHP'den ayrılıp yeni parti kuracağı iddiaları siyaset gündemine bomba gibi düşen Muharrem İnce, dolar kurundaki yükselişe Erdoğan'lı bir videoyla dikkat çekti. İnce, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Erdoğan ve kendisinin dolarla ilgi konuşmalarının yer aldığı bir video paylaşarak "Dolar aldı başını gidiyor, bu konuda haklı çıkmak istemezdim" notu düştü.

ERDOĞAN SEÇİLİRSEM HER ŞEY DÜZELECEK DEMİŞTİ

Parti kuracağı iddialarıyla gündem olan Muharrem İnce, doların yükselişiyle ilgili videolu bir paylaşım yaptı. İnce’nin paylaştığı videoda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve kendisinin 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sırasında yaptığı konuşmalardan birer kesit yer aldı.

Erdoğan konuşmasında “Ülkemize yönelik ekonomik saldırılar daha ziyade dövizi gibi faizi gibi makro dengeler üzerinden yapılıyor. Şu 24’ünü hayırlısı ile bir atlatalım, 24’ünde siz bu kardeşinize yetkiyi verin ondan sonra faizle şununla bununla nasıl uğraşılır göreceksiniz” sözleri yer alıyor. İnce’nin videosunda ise, “Erdoğan bir daha seçilirse dolar 8-10 lira” ifadeleri yer alıyor.

Kaynak: Sözcü/ Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Haberler Peş Peşe 'Hava Bozuk' 'Saray'ın Beslemeleri Haddinizi Bilin' 'ARINÇ VAKASINDA SON PERDE' Erdoğan 'ÜÇ' diyor, Diyanet 'DÖRT' diyor...'Vatandaş NE Diyor'