Anasayfa
07 Aralık 2018 ( 6178 izlenme )

'BAKAN'dan ŞAKA GİBİ AÇIKLAMA'

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bursa'da katıldığı bir açılışta, "Çiftçi çok çok çalışır, az az kazanır. Bunun genel kanunu ne yazık ki böyle" ifadelerini kullandı.

ÇİFTÇİ AZ AZ KAZANIRMIŞ, BUNUN KANUNU BÖYLEYMİŞ…

Bursa ziyaretleri kapsamında birtakım temaslarda bulunmak için Karacabey ilçesine gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, burada Karacabey Ziraat Odası binasının açılış törenine katıldı.Törende konuşan Pakdemirli, "Çiftçi çok çok çalışır, az az kazanır. Bunun genel kanunu ne yazık ki böyle" ifadelerini kullandı. Pakdemirli, sözlerine şöyle devam etti:

‘FİYATLAR ÇOK ARTTI, BUNLARI BİLİYORUZ’

"Son dönemde hızlı bir şekilde artan döviz kurlarından dolayı gübre, yem, ilaç fiyatları arttı. Bunların hepsini biliyoruz. Günbegün bütün üreticilerin üzerinde inanın sizlerin adına baskı kuruyoruz. 'Tamam bir iki ay döviz kurları çok arttı ama şimdi geriye geldi. Hadi bunları düşürün' diyoruz. Olmazsa olmazımız, Türkiye'nin üretimi, sizlerin üretmeniz. Bir ülkede tarım, savunma kadar önemli. Her şeyiniz olabilir, uçağınız, roketleriniz, hatta uzay mekiğiniz olabilir ama buzdolabı boşsa bunun bir anlamı yok. Buzdolabını dolduran da sizlersiniz. Gelecek yılın çok daha bereketli ve verimli olacağına inanıyorum" dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DOLAR DURMUYOR... Türk Diplomatlara 'Ağır İtham' Özdağ Resti Çekti: 'SENİN YERİN BURA DEĞİL' 72 Saat 'Bahçeli Geri Adım'