Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "virüs taraması" bahanesiyle dolandırıcılık yapanlara karşı vatandaşları uyardı.

UYARI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs testi dolandırıcılığına karşı uyarıda bulundu. Koca, "Sizi 184’ten arayıp bilgilendiriyor, ondan sonra geliyoruz. SABİM-184’ten size TELEFON GELMEMİŞSE, test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın." dedi. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

‘TELEFONLA TEYİT EDİN’
Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs risk taramasını çat kapı değil, planlayarak yapmaktadır. Sizi 184’ten arayıp bilgilendiriyor, ondan sonra geliyoruz. SABİM-184’ten size TELEFON GELMEMİŞSE, test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın. KÖTÜ NİYETLİLERE KARŞI DA TEDBİRLİ OLALIM!

‘SOSYAL MEDYADA UYARI’
Sosyal medyada paylaşılan bir mesajda, dolandırıcıların corona virüs testi yapacakları iddiasıyla ev sahiplerini spreyle bayıltarak evleri soydukları belirtildi.Sosyal medyada paylaşılan yazıda şu ifadeler kullanıldı:

‘ALO CORONA DEYİP GELİYORLAR, EVİ SOYUP GİDİYORLAR’
"10 dakika önce kapı çaldı ve kimsiniz diye sorduğumda, Sağlık Bakanlığı’ndan tarama yapmak için geldiklerini söylediler. Ne taraması dedim ve Corona için dediler. Bende istemiyorum dedim kapattım kapıyı. Ardından Sağlık Bakanlığı’nı aradım (184 SABİM) ve böyle bir hizmetleri var mı diye sordum. Telefon numaramı aldılar ve bakanlıktan dönüş yapılacağını söylediler. Dönüş yaptılar ve sabahtan beri 100’ün üzerinde ihbar aldıklarını ve hırsızların ev sahiplerini spreyle bayıltarak evleri soyduklarını söyledi ilgili kişi. Dikkat edelim lütfen"

Kaynak: Yeniçağ

'Alo Koronaya Dikkat'