Bakan 'Mayıs' dedi... 'Akıl Karıştı'

2314 izlenme 18 Nisan 2020
Reklamlar
Asst. Prof. Dr. Emrah Altındiş, 'Nevşin Mengü ile Özel Haber'e konuştu. ABD ve Türkiye'deki Covid-19 vakaları ve sağlık sistemine dair açıklamalarda bulanan Altındiş, aralık ayında başlayan bir pandeminin henüz başında olunduğunu söyledi. Öte yanda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mayıs ayı sonuna doğru normalleşme ve iç turizmde canlanma beklediklerini belirterek, salgının bitmesi ile birlikte Asya ülkelerinden turist beklediklerini söyledi. 

BİR HAFTADA 500 CAN KAYBI
Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yedi yıl çalıştıktan sonra geçen yıl Boston College'da kendi laboratuvarını kuran Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Emrah Altındiş, Türkiye’deki vakaların neredeyse yarısının son bir hafta içerisinde tespit edildiğini, yine bu son bir hafta içerisinde yaklaşık 500 kişinin Covid-19 sebebiyle yaşamını yitirdiğini söyledi.

‘YAVAŞ YAVAŞ GELEN BİR TSUNAMİ VAR,TEDBİRLİ OLUN’
Altındış “Her ne kadar pembe bir tablo çizilmeye çalışılsa da yavaş yavaş artarak gelmekte olan bir tsunami var. İyimser ya da kötümser değil, gerçekçi bakmalıyız” dedi. Boston College’da görev yapan Emrah Altındiş, aşı çalışmalarının bitip, hayatın normal akışına dönmesi içinse en erken 2022’nin öngörülmesi gerektiğini, yetkililerin önlemlerini ve planlarını buna göre yapması gerektiğini belirtti.

TURİZM BAKANI ‘MAYIS SONUNU BEKLEYİN’
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mayıs ayı sonuna doğru normalleşme ve iç turizmde canlanma beklediklerini belirterek, salgının bitmesi ile birlikte Asya ülkelerinden turist beklediklerini söyledi.

Kaynak: Sözcü/Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tepkiler Sürüyor 'Vatandaş Şaşkın' Canlı Yayında İp Koptu!.. Niye Kanal: ' Yeğenim Söyledi' Aynı Tas Aynı Hamam' Cübbeli'