Anasayfa
11 Kasım 2021 ( 3874 izlenme )

'Baktı Baktı' Gören Şaşıyor'

Dün gün içerisinde yükselişe geçerek 9,8772 ile 9,85'lik rekorunu kıran dolar/TL bugün de tarihi rekorunu bir kez daha kırdı. Dolar an itibariyle 9,97 lira. Ekonominin kalbinin attığı Kapalıçarşı da ise dolar 10 liranın üzerinde işlem görüyor.

10 TL’Yİ GEÇTİ
Döviz kurları, dün güne yatay bir seyirle başlamasının ardından öğlen saatlerinde yükselişe geçti. Dolar/TL 9,85'lik rekorunu 9,8772 ile tazeledi. Dolar, bugün de güne 9,87'den başlayarak tarihi zirvesinde seyrediyordu. An itibariyle yükselişe geçen dolar bir rekor daha kırdı. Dolar, 9,97 liradan işlem görüyor.

KAPALI ÇARŞI'DA 10 LİRANIN ÜZERİNDE
Ekonominin kalbinin attığı Kapalı Çarşı'da dolar 10 liranın üzerinde, euro ise 11 lira 50 kuruştan işlem görüyor.Euro/TL'de güne 11,34'den başladı. Kur, dün akşam saatlerinde 11,40'a kadar yükseldikten sonra günü 11,30 seviyesinden kapatmıştı.

BAY KEMAL 'BEN EKONOMİSTİM'
Geçtiğimiz günlere Erdoğan'ın, önceki gün Batman'da Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi'nde gerçekleştirdiği gençlerle buluşma programının görüntüleri paylaşıldı. Erdoğan, Gençlerle Buluşma programında da, kendisini yine ekonomist ilan etti.

DAHA ÖNCE DE ‘UZMANLIK ALANIM EKONOMİ’ DEMİŞTİ
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz yıl aralık ayında, "Ben tıp mensubu değilim, benim alanım ekonomi. Ama ülkemin başkanıyım" açıklamasını yapmıştı. Erdoğan'ın bu sözleri tepkilere neden olmuş ve o tarihten bu yana muhalefetin, iktidarın ekonomi politikalarına yönelik eleştirisinde kullandığı bir argüman haline gelmişti.

Kaynak: Cumhuriyet/ gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Duymayan Kalmadı 'Dile Düştük' HDP 'Çark Yandan' Antalya 'Toplu Katılım' Erbil Füze 'İran Açıklama'