Anasayfa
30 Temmuz 2021 ( 4999 izlenme )

Başkan 'Abartmayın'

Türkiye'nin ciğerleri yanarken düğüne gittiğini açıklayan Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, eleştiriler üzerine, "Ben düğün değil bir nikaha katıldım. Biz düğünde eğlenmedik, halay çekmedik, göbek atmadık. Ben uçak, helikopter başında değildim. Türk Hava Kurumu’ndaki genel başkanlık makamında olmam ile o nikahta bulunmam arasında bir fark yok. Abartıldığını düşünüyorum" açıklaması yaptı.

‘DÜĞÜNE GİTTİM’ DEMİŞTİ
Türkiye genelinde 20 orman yangınının devam ettiği günün akşamında bir televizyon programına bağlanan Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı, “Bu akşam bir özel durumum vardı. Çocukluğundan beri büyüttüğümüz bir kızımızın düğünü vardı. Oraya gitmek durumunda kaldım” sözleriyle tepki çekmişti.

‘DÜĞÜN DEĞİL NİKAHA KATILDIM’
Cenap Aşçı, eleştirilerin sorulması üzerine, “Bir linç kampanyası başlamış görünüyor. Ben düğün değil bir nikaha katıldım. Dün akşam itibarıyla çocukluğuna şahit olduğumuz, elimizde büyüyen bir hanım kızımızın nikahı vardı. Gittik. Nikah bitiminde ayrıldık. Şehitlerimizin ve orman yangınlarımızın olduğu gün hassasiyetimiz bizde her zaman vardır, eğlenmemiz mümkün değil. Sadece gittik, tebriklerimizi ilettik, mutluluklar diledik, hemen ayrıldık geldik, işimizin başındaydık” yanıtını verdi. Aşçı, bu konudaki eleştirilere verdiği yanıtını şöyle sürdürdü:

‘ASIL VAZİFE ORMANIN’
* Türk Hava Kurumu başkanı dair herkes yangına koşturacak' diye bir beklenti var. Bu işin asıl vazifesi olan yer Orman Genel Müdürlüğü. Orman Genel Müdürlüğü bize demediği sürece bizim kontak açma şansımız yok. Bütün sorumluluk Orman Genel Müdürlüğü'nde.”

‘EĞLENMEDİK, HALAY ÇEKMEDİK, GÖBEK ATMADIK’
* Çok sevdiği bir kızın nikahına gitmemi eleştiriyorlarsa saygım vardır. Biz düğünde eğlenmedik, halay çekmedik, göbek atmadık. Ben uçak, helikopter başında değildim. Türk Hava Kurumu'ndaki genel başkanlık makamında olmam ile o nikahta bulunmam arasında bir fark yok. Abartıldığını düşünüyorum. Ben 32 yıldır devlet memuruyum.

‘BELEDİYELERİN YHK UÇAĞI KİRALAMASI MÜMKÜN DEĞİL’
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile uçak kiralanması konusunda görüşme yaptığını da belirten Aşçı, “Sayın Genel Başkan ile telefon ile yüz yüze görüştüm. Kendisi belediyeler yoluyla bu uçakları kiralama arzusunun olduğunu, benim açıklamalarımı duyduğunda bunun mümkün olmadığını anladığını ifade etti. Birtakım konularda kendisiyle görüş alışverişinde bulunduk. Önerileri oldu. Bu anlamda önerilerini hayata geçirme şansının şu anda olmadığını kendisine ifade etti” dedi.

Kaynak: Ajanslar/Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

%233 ZAM ARDINDAN VARLIK BARIŞI GELİYOR... Şaka Gibi: 'MAL BEYANIM AYNIDIR, ARZ EDERİM' Gübretaş'da %80 ZAM!.. Memur Emekli Neden DÜŞÜK ZAM ALDI?