Başkan Yavaş 'Pazar Kampanya'

5337 izlenme 27 Aralık 2020
Reklamlar
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs sürecinde gelir kaybına uğrayan çeşitli meslek grubu çalışanları ile esnafa destek için çağrıda bulundu.

‘SİPARİŞ VERİN DESTEK OLUN’

Başkan Yavaş, lokanta ve kafe esnafına destek olmak için sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığı videoda Başkent halkına seslenerek, “Bizler, iyiliğe kapı aralarsak, çare oluruz. Bir esnafımıza, bin bereket oluruz. Gelin bu hafta sonu, evde ailelerimiz ve sevdiklerimiz ile birlikte vakit geçirirken bir iyilik yapalım. Bugünkü yemeklerimizi, imkanlarımız ölçüsünde, semtimizde bulunan kafe ve lokantalardan sipariş verelim.” dedi.

‘GELİN DESTEK OLALIM’
Sosyal medyada paylaştığı video ile Ankaralılara seslenen Başkan Yavaş, “Değerli hemşehrilerim, pandemi döneminde ekonomik olarak en çok etkilenen sektörlerden birisi de yeme ve içme sektörü oldu. Her gün haberlerde, esnafımızın zorlu günler yaşadığını takip ediyoruz. Bizler, iyiliğe kapı aralarsak, çare oluruz. Bir esnafımıza, bin bereket oluruz. Gelin bu hafta sonu, evde ailelerimiz ve sevdiklerimiz ile birlikte vakit geçirirken bir iyilik yapalım. 

Gelin, dayanışma içinde olduğumuzda neleri başarabileceğimizi bir kez daha gösterelim. Bugünkü yemeklerimizi, imkanlarımız ölçüsünde, semtimizde bulunan kafe ve lokantalardan sipariş verelim. Yemeğimizi afiyetle yerken, her lokmamızda kafe ve lokanta işleten kardeşlerimize de destek olalım. Bu zorlu süreci, dayanışma ile aşacak, güzel günlere birlik ve beraberlik içerisinde ulaşacağız” sözleriyle dayanışma çağrısı yaptı.

TELEFON NUMARALARI YAYIMLANDI
Sosyal medya hesapları üzerinden Ankara halkına toplumsal dayanışma çağrısında bulunan Başkan Yavaş, http://forms.ankara.bel.tr/lokantalar.html internet sayfası ve Başkent Mobil uygulamasında ilçe ilçe 369 lokanta ve kafenin adreslerini ve iletişim numaralarını paylaştı.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan Kesti Attı 'Tırmanıyoruz' Özal da 'Bir koyup üç alacağız' demişti... PEKİ N'OLDU? Erdoğan 'Burası Payitaht' Ünlü Cerrahtan 'TÜYO'