'Bay Kemal' dedi.. Yanıt Jet 'Hayrola'

13992 izlenme 09 Mayıs 2022
Reklamlar
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kapımız (Suriyelilere) açık onlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” sözlerine yanıt verdi. CHP Lideri, “Kendi milletinden umudu kestin, sığınmacı oyuyla mı kalmaya çalışıyorsun Erdoğan?” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN KARAR ÜSTÜNE YENİ KARAR
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD’ın 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve Geleneksel MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Ödülleri Töreni’nde yaptığı konuşmada, mülteciler ile ilgili açıklamalarında tekrar değişikliğe gitti. Daha önce mültecilerin kademeli olarak yurtlarına gönderileceğini duyuran Erdoğan bu kez de Türkiye’de kalmaya devam edeceklerini duyurdu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da yüklenen Erdoğan şunları söyledi:

‘BAY KEMAL SIĞINMACILARI GERİ GÖNDERMEYECEĞİZ’
“Kapımız (Suriyelilere) açık onlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Onları katillerin eline bırakmayacağız Suriye’den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız Bay Kemal; siz ne derseniz deyin biz oradayız”

KILIÇDAROĞLU’NDAN YANIT GECİKMEDİ ‘HAYROLA ERDOĞAN’
CHP Lideri ise AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şu sözlerle yanıt verdi: “Kendi milletinden umudu kestin, sığınmacı oyuyla mı kalmaya çalışıyorsun Erdoğan? Er ya da geç geleceksin kaçtığın seçime ve bu necip millet sığınmacı oylarına güvenmenin hesabını sana kesecek. Seçimin ertesi günü de 2 yıllık “Dönüş Planı” başlayacak. Bakalım el mi yaman bey mi!”
Sonuç olarak AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, sığınmacılar konusunda son 1 ayda 4 kere karar değiştirdi.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tweetler Peş Peşe Düştü ' Hava Tozduman'' İş Rayından Çıktı 'AKP Adrese Teslim' Bakan 'Mayıs' dedi... 'Akıl Karıştı' Hocaların Hocası Uyarı 'Çöküntü Ağır'