Anasayfa
11 Şubat 2023 ( 115 izlenme )

Baykal 'Yaşamını Yitirdi'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın vefat ettiğini bildirdi.

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN
Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından “Genel Başkanımız, Türkiye ve Cumhuriyet Halk Partimizin sevdalısı, Antalya milletvekilimiz, kıymetli büyüğümüz Sayın Deniz Baykal'ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Bize mücadelelerle dolu bir hayat öyküsünü miras bıraktı. Milletimizin başı sağ olsun” mesajını paylaştı.

UYKUDA YAŞAMINI YİTİRDİ
Aslı Baykal, “Babam bu sabah evinde uykusunda vefat etti. Cenazeyi salı günü Antalya’da defnetmeyi planlıyoruz” bilgisini verdi. Taziyeleri Ankara’daki evlerinde öğleden sonra kabul edeceklerini ifade eden Aslı Baykal, “Hepimizin başı sağ olsun” dedi.
CHP BAŞSAĞLIĞI
Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın vefatının ardından birçok siyasetçi taziye mesajları yayınladı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, “Siyasi tarihimizin önemli isimleri arasında yer alan, Antalya Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın vefatını üzüntü ile öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve CHP camiasına başsağlığı dilerim” dedi.

İNCE: SİYASET YAPMAMI SAĞLAYAN…
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Öğrencilerimin önünde kara tahtada tebeşir kullanan beni, milletimizin önüne çıkaran, siyaset yapmamı sağlayan değerli büyüğüm, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum” dedi.

AK PARTİ’DEN TAZİYE
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise “Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili sayın Deniz Baykalın vefatını üzüntüyle öğrendik. Allah rahmet eylesin. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜNDEN TAZİYE
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Deniz Baykal için Twitter hesabından taziye mesajı yayımladı. Kalın, “Türk siyasetinin emektar isimlerinden, tecrübeli siyasetçi ve devlet adamı, Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal’a Allahtan rahmet, yakınlarına, tüm sevenlerine ve CHP camiasına başsağlığı diliyorum” dedi.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ajanslar Geçiyor 'Bayram Öncesi Ayar' Gece Yarısı Ayar '18 İndirim 182 Bindirim' 'Okullarda Artık Serbest' Erdoğan İşi Çözdü 'Yokluk Yolsuzluk Rüşvet'