Halkın Sesi’ne konuşan AKP Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Kurtuluş Yılmaz, telefon anketiyle fişlendiği, ses kaydının önüne koyulduğu için istifa ettiğini söyledi.

LİSTEDE 134 AKP’li VAR
Halkın Sesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mustafa Özdemir’in elde ettiği fişleme listesinde 134 AKP’linin ismi var. Yerel seçimler öncesinde AKP seçmeninin eğilimini belirlemek, teşkilat içindeki muhalifleri fişlemek için yapılan telefon anketi, geçtiğimiz ay pandemi dönemine yönelik memnuniyet anketi olarak yeniden yapıldı. Telefonla Ankete katılanların adres bilgilerinden, telefon numarasına, bir önceki seçimde hangi partiye oy verdiğinden, son yerel seçimlerde kime oy vereceğine kadar kişisel verilerinin olduğu fişleme belgesinin başında, “Ak Partili Olup Ömer Selim Alan’a Oy Vermeyenler(134) yazıyor. Bu da ankete katılan 134 AKP’linin Selim Alan’a oy vermediği için ses kayıtları ve bilgilerinin kayıt altına alındığını gösteriyor.

İSTİFA EDEN İL BAŞKAN YARDIMCISI KONUŞTU
Yaklaşık iki hafta önce hiç bir açıklama yapmadan İl Başkan Yardımcılığı görevinden ve AKP’den istifa eden muhasebeci Kurtuluş Yılmaz, Yazı İşleri Müdürümüz Mustafa Özdemir’e konuştu. Yılmaz konuyu şöyle açıkladı;

‘’AKP’YE OY VERMEM DEDİM, İSTİFA ETTİM’
“Ben İl Başkan Yardımcısı olarak bir metre çukur kazdıramadıysam orada olmamın anlamı ne? Defalarca belediyeye gittim. Kimse gelmedi. Bir kanalizasyon patlağı 15 günde yapılamaz mı? Komşularımızın yüzüne bakamaz olduk. Yani tepkim AK Parti’ye değil, iktidar partisinin belediyesine. Memnuniyet anketinde de aynı öfkemi dile getirdim. “Selim Alan aday gösterilirse oy vermem” dedim. Öyle gizli saklı da değil adımı ve partideki görevimi söyleyerek fikrimi beyan ettim”

‘GÖRDÜM Kİ DAVA BİTMİŞ’
“Ben 15 Temmuz’da ailemle helalleşip meydanlara çıkmış bir AK Partiliyim. Yerel seçimlerde partim ne görev verdiyse yaptım. Gece saat 22.00’ye kadar sandık başında nöbet tuttum. Partimin tek kuruşunu kimseye yedirmedim. Ama gördüm ki dava felan kalmamış. Ne bir milletvekili aradı ne de genel merkezden tek bir kişi”

‘SİYASİ AHLAKA SIĞMAZ ‘
“Bu hem parti açısından hem de birlikte siyaset yaptığım kişiler adına etik ve ahlaki bir durum değil. Benim gibi başkaları da bu ankete katılarak özgürce düşüncelerini ifade etti. Ses kaydını ve verileri veren anket firmasına söyleyecek bir şey bulamıyorum. Söylediklerimden pişman hiç olmadım. Ben Cumhurbaşkanı ‘Çocuklarınızı cemaatin okulundan alın’ dediğinde ilk alanlardan biriyim. Başkaları gibi çocuğumu 17-25 Aralık’tan sonra her şeye rağmen cemaatin okula göndermedim. Davaya ihanet etmedim. Onun için gönlüm rahat. Ama gördüm ki dava bitmiş”

Kaynak: Ajanslar

Belgesi Çıktı 'Seçmene Oyun'