Ekrem İmamoğlu'nun gündeme getirdiği indirimleri sahiplenerek tepkileri üzerine çeken AKP'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım'dan ilginç bir çıkış daha geldi. Ekrem İmamoğlu'nun 18 günlük İBB Başkanlığı döneminde gündeme getirdiği akbil ve su indirimleri İstanbul Meclisi'nde kabul edilirken, AKP'nin adayı Binali Yıldırım İmamoğlu’nu suçladı.

HEM İMAMOĞLU’NUN SEÇİM VAATLERİNİ ALDI HEM DE İMAMOĞLU’NU SUÇLADI

Geçtiğimiz gün yaptığı paylaşımla İmamoğlu'nun vaatlerine sahip çıkan Yıldırım, indirim kararının meclisten geçmesiyle yeni bir paylaşımda bulundu. İmamoğlu'nun başkanlığa gelişinin ardından İBB'deki mali durumu ve yolsuzluk iddialarını incelemek üzere başlattığı veri kopyalama kararına da göndermede bulunan Binali Yıldırım şöyle dedi:

'VERİ ÇALMAYLA UĞRAŞANLARIN ^SEBEP OLDUĞU ARIZALAR GİDERİLİYOR'
"Görevde olduğu süre boyunca sözlerini yerine getirmek yerine veri çalmayla, musakka-antrikot muhabbetiyle uğraşanların sebep olduğu arızalar gideriliyor" ifadelerini kullandı.

YILDIRIM: ‘DEVAMI GELECEK’

Öte yandan Yıldırım, indirimlerin AKP teklifi ile gündeme geldiğini iddia ederken, "Devamı gelecek" demesi de dikkat çekti. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Yıldırım, "Ak Parti'nin teklifiyle 2 gün içinde hayata geçen bu yeniliklerin inşallah devamı gelecek" dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Binali Yıldırım... 'HEM PROJEYİ ALDI HEM DE SUÇLADI'