BİR Değil İKİ Değil ÜÇ Değil 'AKP Toz Duman'

9278 izlenme 09 Mayıs 2022
Reklamlar
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, sığınmacılar konusunda son 1 ayda 4 kere karar değiştirdi.

BİR: ‘SIĞINMACILARI GERİ GÖNDERMEYECEĞİZ BAY KEMAL’
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) 32. kuruluş yıl dönümü töreninde konuştu. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak "Suriye’den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Bay Kemal; siz ne derseniz deyin biz oradayız" dedi.

İKİ: ‘MUHALEFET GÖNDERELİM DİYOR BİZ SIĞINMACILARI GERİ GÖNDERMEYECEĞİZ’
Erdoğan 15 Mart'ta Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Uluslararası İyilik Ödülleri" töreninde yaptığı açıklamada, “Ana muhalefet, ‘Biz seçimi kazandığımızda mültecileri ülkelerine göndereceğiz’ diyor. Biz göndermeyeceğiz. Ensarın ne olduğunu biliyoruz” diye konuşmuştu.

ÜÇ: ‘SIĞINMACILARI GERİ GÖNDERMEK İÇİN ÇABA SARF EDİYORUZ’

Bu açıklamalara gelen tepkilerin ardından Erdoğan, 18 Nisan'da büyükelçilerle iftar buluşma sonrası, “Suriyeli kardeşlerimizin gönüllü ve onurlu geri dönüşleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” değerlendirmesini yapmıştı.

DÖRT: ‘BİR MİLYON SIĞINMACIYI GERİ GÖNDERECEĞİZ’
Erdoğan 3 Mayıs'ta İdlib'de düzenlenen briket evlerin açılış töreninde ise gönderdiği video mesajda konuya ilişkin şunları söyledi: "Şimdi de 1 milyon Suriyeli kardeşimizin gönüllü geri dönüşünü sağlayacak yeni projenin hazırlığı içindeyiz. AzezCerablusEl BabTel Abyad ve Resulayn ile 13 bölgedeki proje geniş kapsamlı. Konuttan hastaneye kadar, tarımdan sanayiye kadar tüm ekonomik altyapı projenin içinde yer alacak. Suriye’nin diğer kısımları da güvenli hale geldiğinde gönüllü geri dönüşler için gereken zemini hazırlamanın gayreti içinde olacağız."

SON: ‘SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ BAY KEMAL’

Bugün MÜSİAD'ın 32. kuruluş yıl dönümü töreninde konuşan Erdoğan, şu ifadelere yer verdi:
"Suriye'den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Bay Kemal; siz ne derseniz deyin. Birileri çıkmış durmadan laf salatası yapıyor. Biz muhacir ve ensar olma kabiliyetinin ne olduğunu en iyi bilen bir kültürün mensuplarıyız. Bizim kapımız açık onlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Onları katillerin kucağına atmayacağız. "
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, sığınmacılar konusunda son 1 ayda 4 kere karar değiştirdi.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özdağ'a Gözdağı 'Bu Daha İyi Günlerin' Altaylı yazdı 'Uzmanlar Ne Diyor' 'Halin Nasıl' dedi.. 'Sorduğuna Pişman Oldu' 'Şey Said isyanında BİLİNMEYENLER'