'Bir Gram Bile Yok' dedi.. 'Peş Peşe Yanıt'

7996 izlenme 26 Eylül 2022
Reklamlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Sultan Abdülhamid, 33 sene gram yer kaybetmeden Osmanlı’yı yönetti" sözlerine siyasetçilerin yanı sıra tarihçi ve yazarlardan da yanıt geldi.

ERDOĞAN ‘BİR GRAM TOPRAK KAYBETMEDİ’ DEDİ, JET YANIT

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “Sultan Abdülhamid, 33 sene gram yer kaybetmeden Osmanlı'yı yönetti ama gel gör ki utanmadan, sıkılmadan tarihçiyim diyenler şecaat arz ederken sirkatin söylüyor” sözleri tepki çekti.

SİNAN MEYDAN: 1 GRAM DEĞİL 1,5 MİLYON KM²’DEN FAZLA TOPRAK KAYBETTİ
Tarihçi Sinan Meydan, Erdoğan'ın sözlerine, “Evet, Abdülhamit 1 gram değil, 1,5 milyon km²’den fazla toprak kaybetti. Abdülhamit, çözülüp dağılan imparatorluğu kurtaramadı. Bırakın imparatorluğu kendini bile kurtaramadı. Abdülhamit’i çocuklarımıza rol model olarak sunmaktan vazgeçin. Rol modelimiz vatan kurtaran Atatürk’tür” diye yanıt verdi.

‘BUNU DİYEN YA CAHİLDİR YA SAHTEKARDIR’

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, tarihçi Murat Bardakçı’nın sözlerini hatırlatarak Erdoğan'a yanıt verdi. Antmen, Bardakçı’nın, “Sultan Abdülhamit tek karış toprak vermemiştir diyen ya cahildir ya da bunu gizleyecek kadar sahtekardır” ifadelerini paylaştı.

YILMAZ ÖZDİL’DEN DİKKAT ÇEKEN YORUM
Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, konuyla ilgili şu ifadeleri paylaştı: “Kolomb Küba'da cami gördüğüne göre, marmaray'ı Abdülmecid çizdiğine göre, Nuh'un cep telefonu olduğuna göre, Abdülhamid de gram toprak kaybetmediğine göre, ben ikna oldum, faiz sebep enflasyon neticedir.”

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Resmi Gazete Karar 'Dava Başı Ücret'' AKP İstanbul 'Provokasyon Çok Ağır' AKP İSTANBUL KARIŞTI!.. İYİ Parti Taşı Koydu 'Oturaklı Çıkış'