'Bir Soru'.. 'Ortalık Toz Duman'

1020 izlenme 24 Ocak 2023
Reklamlar
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu'nu Sinan Ateş cinayetiyle ilgili soru sormak istemesi üzerine "Hadi işine bak" diyerek azarladı. Ancak MHP yönetiminin "ajan provokatör" deyip "terör sempatizanı" olmakla itham ettiği Yazıcıoğlu'nun daha önce Bahçeli'yle röportajının bulunduğu ortaya çıktı.

‘SİNAN ATEŞ’ DEDİ İŞ KARIŞTI
Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu, MHP Grup Toplantısı'nda Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in ölümüne ilişkin soru sormak istedi. Ancak soru üzerine MHP lideri, gazeteciyi "Hadi işine bak" yanıtıyla tersledi. Aynı anlarda MHP kurmayları da Yazıcıoğlu'nu Bahçeli'nin yanından iterek uzaklaştırdı.

AJAN PROVOKATÖR İLAN EDİLDİ
Görüntülerin tepki çekmesi üzerine MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir tarafından yapılan açıklamada, Yazıcıoğlu'nun "ajan provokatör edasıyla hareket ettiği" ve "yaptığının gazetecilik olmadığı" öne sürüldü. Açıklamada aynı zamanda Yazıcıoğlu'nun Voice of America'da (VOA) çalışıyor olmasına dikkat çekilerek "ABD’nin propaganda araçlarının başında gelen VOA’daki “sürekli” görevi, asıl niyetini açık etmiştir" denildi.

SOSYAL MEDYADA GEDEF GÖSTERİLDİ
Bunun yanı sıra sosyal medyada da MHP'liler Yazıcıoğlu'nun Twitter'daki paylaşımları ve beğenileri üzerinden hedef alarak "Demirtaş aşığı" dedi. MHP'nin sosyal medya koordinatörü Hüseyin Özkan da "Bu kadının muhabir değil bir militan olduğu ve meclise nasıl girdiği tartışılmalıdır? Firari ve tutuklu suçluyu öven, destekleyen paylaşımları mevcuttur…" ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ İLE YAN YANA RESMİ VAR
Yazıcıoğlu ise henüz o anlara ve karşılaştığı muameleye ilişkin bir açıklama yapmadı. Ancak MHP'nin hışmına uğrayan Yazıcıoğlu'nun geçmişte bizzat MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle röportajının olduğu ortaya çıktı.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tepki: 'Yanlış Yapıyorsun Sayın Erdoğan' Ayar 'İkincisi Sırada' İlber Hoca Noktayı Koydu: 'DÜŞMANLIKLARI YALAN' Ardı Ardına 'Tweet Yağmuru'