İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Vereceğimiz karar şudur; dağda mücadele ettiğimiz PKK’nın belediye binasından içeri girmesine izin verecek miyiz, vermeyecek miyiz? Mesele bu kadar basittir, açıktır ve nettir" dedi. Soylu, seçimler dolayısıyla sahada olduklarını belirterek, şöyle devam etti:

‘BUNLAR ŞER CEPHESİ’

"Vereceğimiz karar şudur: dağda mücadele ettiğimiz PKK'nın belediye binasından içeri girmesine izin verecek miyiz vermeyecek miyiz? Mesele bu kadar basittir, açıktır ve nettir. Kimse kusura bakmasın, HDP ile PKK arasındaki ilişki muğlak değil mutlaktır. Bugün CHP ile HDP arasındaki ilişki de muğlak değil mutlaktır. Cumhur İttifakı'nın karşısındaki şer cephesinin HDP ile dirsek teması, desteği, muğlak değil mutlaktır. Bu ilişkileri başka şekilde tarif edemeyiz" dedi.

Vatandaşların vereceği oyların aslında nereye gittiğine bakmakla mükellef olduğunu kaydeden Soylu, şöyle devam etti:

‘CHP'YE HDP'YE İKİ LAF ETMEZSEM, CENABIHAK'TAN UTANIRIM''

"Beylikdüzü'nden verilecek oy, Kandil'e ulaşıyorsa, bu kanallar bu seçimde açılmışsa, biz elbette ki buna beka seçimi deriz ve AK Partili de olsak, Milliyetçi Hareket Partili de olsak 'burada bir milli mesele var' deyip buna ilişkin bir sorumluluk hissederiz. HDP'yi meclise taşıyıp hem HDP'ye hem PKK'ya can suyu veren CHP'ye; Apo için yürüyen HDP'ye iki kelime etmezsem, kendimde eksiklik hissederim; o çocuklardan da bu milletten de Cenabıhak'tan da utanırım."

Erdoğan: ‘TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DESTEĞİNDE BUNLAR’

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum'da İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu 'darbeci' olmakla itham eden Erdoğan, "Sen İzmir'e su veremiyordun, kimi aldatıyorsun? Akşam yalan, sabah iftira, hayatı bu. SSK genel müdürü iken bunlar ölüleri bile rehin aldılar” diye konuştu. “Sizin tarihinizde yokluklar kuyruğu vardı bay Kemal. Bugün yokluk kuyruğu yok varlık kuyruğu var” diyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti;

‘TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DESTEĞİNDE BUNLAR’

“Ama birileri ne diyor? Ülkemizde bölücü terör örgütünün desteğinde olanlar ne diyor? Bu ülkeyi bölemeyecekler. Kürdistan Kuzey Irak'ta, çok seviyorlarsa oraya gitsinler. Benim ülkemde Kürdistan diye bir bölge yok. CHP, HDP, sözde İYİ Parti ve ne yazık ki Saadet Partisi. Dördü bir araya gelmişler. 

Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu. Ya huyundan ya suyundan bir yerden kapacak. CHP ile kol kola olan onlar gibi olacak. Aynı şekilde İYİ Parti ile HDP ile... Bunlar bir ittifak oluşturmuşlar”

‘BAY KEMAL SEN DARBECİSİN DARBECİ’

“Bay Kemal sen darbecisin darbeci. sen darbecilerle berabersin. geçmişinizde de zaten bu var. kendinizi aklayamazsınız. Menderes'in ipini çekenlerin zihniyeti neyse sizin zihniyetiniz aynı. İşte şimdi de sen bölücü terör örgütüyle berabersin.”

‘BU KUYRUK YOKLUK DEĞİL, VARLIK KUYRUĞU VARLIK’

“ Dün baktım Batman'da konuşuyor. Ne diyor? Domates, biber, patlıcan? Sizin tarihinizde yokluklar kuyruğu vardı bay Kemal. Senin baban da bunu iyi bilir sen de iyi bilirsin. Detayına girmeyeyim. Bugün yokluk kuyruğu yok varlık kuyruğu var. “

‘BUNLAR ÖLÜLERİ BİLE REHİN ALDILAR’

“Bay Kemal, "Ankara'da, İstanbul'da belediyeleri alırsak suyu ucuzlatacağız" diyor. Bay Kemal; İzmir sendeydi, İzmir'de, Muğla'da suyu ucuzlattın mı? Sen İzmir'e su veremiyordun, kimi aldatıyorsun? Akşam yalan, sabah iftira, hayatı bu. SSK genel müdürü iken bunlar ölüleri bile rehin aldılar.”diye konuştu.

Kaynak: Sputnik/ Sözcü

Bir yanda Erdoğan... öte yanda Soylu... ORTALIK YANIYOR!..